FOTO: tuvinieki, kolēģi un talanta cienītāji atvadās no dziedātāja Ojāra Grinberga

FOTO: tuvinieki, kolēģi un talanta cienītāji atvadās no dziedātāja Ojāra Grinberga
F64

Piektdien, 29. aprīlī, Rīgas Krematorijas Lielajā zālē un vēlāk Raiņa kapos notika atvadīšanās no mūžībā aizgājušā pašmāju estrādes dziedātāja Ojāra Grinberga.

Grinbergs nomira 22. aprīlī 73 gadu vecumā. Viņa izpildītās dziesmas divas reizes uzvarējušas Mikrofona dziesmu aptaujā – Dziesma nenosalst 1969. gadā un Teic, kur zeme tā kopā ar Noru Bumbieri, Margaritu Vilcāni un Viktoru Lapčenoku 1971. gadā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Grinbergs dzimis 1942. gada 19. novembrī Rīgā. Dziedāt viņš sācis Rīgas Filca klubā, no 1961. gada dziedājis TTP estrādes ansamblī, vēlāk, regulāri uzstājies populārākajos Rīgas restorānos un klubos.

Foto

1964. gadā Grinbergs iesaukts Padomju armijā, tur dziedājis ansamblī Zvaigznīte, ar kuru kopā uzvarējis 1966. gada Liepājas dzintarā. Vēlāk karavīru ansambļa Zvaigznīte solistu Grinbergu Raimonds Pauls uzaicinājis darboties Rīgas estrādes orķestrī.

Kopš 1973. gada duetā ar dziedātāju Margaritu Vilcāni Grinbergs strādājis Filharmonijas ansamblī, kas pazīstams arī kā Ulda Stabulnieka ansamblis, kā arī turpinājis koncertēt paretam arī 90. gados. Grinbergs bijis arī 6. Saeimas deputāts.

F64

F64

Lasi vēl