FOTO: tā izskatās iespējamais operas mākslinieku apzadzējs; policija lūdz palīdzību

0 Komentāru
FOTO: tā izskatās iespējamais operas mākslinieku apzadzējs; policija lūdz palīdzību
Valsts policija

Valsts policija ieguvusi videonovērošanas kameru ieraksta attēlu, kurā redzams iespējamais Latvijas Nacoinālās operas un baleta (LNOB) mākslinieku apzadzējs.

Videonovērošanas kameru ierakstos ir fiksēts, kā minētajā datumā nepiederoša persona ieiet gaitenī, kas ved uz mākslinieku ģērbtuvi. Valsts policija lūdz atsaukties ikvienu, kurš viņu atpazīst vai zina viņa iespējamo atrašanās vietu, zvanot pa tālruni 6 7 086 200, 6 7 086 227 vai 110.

LNT Ziņas jau vēstīja, ka pagājušās ceturtdienas vakarā baltais operas un baleta nams bija ļaužu pilns. Norisinājās sezonas atklāšanas galā koncerts, kurā piedalījās gan pašmāju mākslinieki, gan izcili viessolisti.

Kamēr apmeklētāji pēc koncerta baudīšanas devās mājās, skatuves mākslinieki, atgriežoties savās ģērbtuvēs, konstatēja, ka tikuši apzagti. Gadījums nopietns, tāpēc nozieguma pavediena šķetināšanā iesaistīti kriminālpolicijas speciālisti.

Policijā gan nenoliedz, ka tik raiti ar izmeklēšanu viss nesokas. Iesaistīti daudz cilvēku.

Apzagti astoņi skatuves mākslinieki, tostarp ārzemju viesi. Starp nozagtajām mantām ir mobilie tālruņi, portatīvie un planšetdatori, somas, naudas maki ar skaidru naudu un kredītkartēm un kodu kartēm, dokumenti, tostarp pase, autovadītāja apliecība. Kopējie zaudējumi tiek lēsti 4000 eiro apmērā.

Policija šobrīd analizē videonovērošanas kameru fiksēto. Operas un baleta nama vadība notikušo nekomentē. Tā esot pašu iekšējā problēma, par kuru viņiem sabiedrībai neesot jāatskaitās. Operas vadība apgalvo, ka šobrīd pastiprinot iekšējo drošību, lai izvairītos no atkārtotiem gadījumiem.

Valsts policijā norāda, ka saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 175. panta 3. daļas – par zādzību, ja tā izdarīta, iekļūstot telpā. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Video: LNT Ziņu sižets par zādzību operā

0 Komentāru