FOTO: svinīgā ceremonijā pasniegtas ”Latvijas lepnuma” balvas

6 komentāri
FOTO: svinīgā ceremonijā pasniegtas ”Latvijas lepnuma” balvas
FOTO: Kristaps Kalns, laikraksts ''Diena"

Pirmdien, 26. decembrī, pasniegtas “Latvijas lepnuma” balvas. Projekts “Latvijas lepnums” ļauj ieskatīties cilvēku labajās sirdīs, un arī šogad, kad projekts tiek īstenots jau trīspadsmito gadu, mēs iepazinām pašaizliedzīgus un apņēmīgus Latvijas cilvēkus.

Projekts “Latvijas lepnums” ļauj ieskatīties cilvēku labajās sirdīs, un arī šogad mēs iepazīsim pašaizliedzīgus un apņēmīgus Latvijas cilvēkus, kas kādam ir nesavtīgi palīdzējuši, stāvējuši blakus nelaimē, devuši cerību vai piepildījuši klusu sapni.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto

“Latvijas lepnuma” balva tika pasniegta desmit nominācijās:

Nominācijā “Drosmīgais bērns” balvu saņēma Herberts Zeibots. Pateicoties Herberta Zeibota drosmei, pēc sniega motocikla negadījuma uz Daugavas ledus izdzīvoja Ūdens atpūtas un sporta centra laivu nomas īpašnieks Māris Reimanis.

Nominācijā “Iedvesmotājs” balvu saņēma Zigmunds Zaļenko. Brocēnos saukts par Zigi – cilvēks, kurš vairāk nekā 10 gadu garumā kļuvis gandrīz vai neaizstājams, iedvesmojot bērnus un jauniešus, brīvprātīgi mācot tiem dažādas sociālās prasmes, kopīgi realizējot daudz dažādu ideju, kā arī ieviešot koka auto modeļu radīšanu arī Brocēnos.

Nominācijā “Skolotājs” balvu saņēma Lāsma Gabduļina. Lāsmu dēvē gan par bērnu skolotāju un treneri, gan arī draugu, atbalstītāju un glābēju. Daudz vietējo Lejasciema jauniešu Lāsma ar saviem treniņiem paglābusi no greizu ceļu iešanas: viņa motivējusi un iedvesmojusi strādāt.

Nominācijā “Ģimene” balvu saņēma Silvija Zemīte. Silvija uzņēmusies rūpes par bērniem, dodot tiem pajumti, nodrošinot iespējas mācīties un, galvenais, sniedzot sirsnību, atbalstu. Silvija izaudzinājusi arī četrus pašas bērnus.

Nominācijā “Novadnieks” balvu saņēma Marta Binduka. Veikusi būtisku novadpētniecības darbu – ar Martas Bindukas iniciatīvu un pašas darbu pie tās Galēnos pirms  trim gadiem izveidots latviešu dzejnieka un  filozofa Roberta Mūka, īstajā vārdā Roberta Avena, piemiņas muzejs.

Nominācijā “Cilvēks cilvēkam” balvu saņēma Andris Biezbārdis. Jau vairāk nekā 30 gadu Andris Biezbārdis strādā Valsts sociālās aprūpes centra Kurzeme filiālē “Veģi”, palīdzot attīstīt zīmēšanas prasmes garīgi un fiziski slimiem centra iemītniekiem. Andris ir vairāk nekā skolotājs  – vienmēr centrā gaidīts uzticams draugs un sarunu biedrs, spējot saskatīt talantu šajos cilvēkos.

Nominācijā “Sirdsdarbs” balvu saņēma Valda Pavloviča. Valda vada Inčukalna Invalīdu biedrību “Mūsmājas” un ar apbrīnojamu enerģiju uzņemas rūpes, kā arī dāvā sirdssiltumu Inčukalna līdzcilvēkiem, palīdzot grūtībās un iedvesmojot pilnvērtīgai ikdienai.

Nominācijā “Vairāk nekā prasa pienākums” balvu saņēma Kaspars Ūdris. Aizgūstot ideju Indijā, Kaspars Ūdris šogad īstenojis unikālu labdarības akciju Dzīvo vesels, sniedzot konsultācijas un nodrošinot nepieciešamās ķirurģiskās manipulācijas Jēkabpils pilsētā un apkārtējos novados dzīvojošajiem pensionāriem, invalīdiem un politiski represētām personām.

Nominācijā “Sargeņģelis” balvu saņēma Valentīna Stabulniece. Trīspadsmit gadu laikā kļuvusi par audžumammu jau 44 bērniem. “Tas, ko viņa dara, ir neiespējamā misija,” pieteikuma vēstulē “Latvijas lepnumam 2016” par sievieti raksta Gundars Āboliņš. Un nudien – viņa ne vien atvērusi sava nama durvis svešinieku atvasēm, bet arī atdevusi tām visu savu sirdi.

Nominācijā “Caur ērkšķiem uz zvaigznēm” balvu saņēma Gatis Caunītis. Gatis Caunītis no Bebriem sešu gadu vecumā ielīda nenoslēgtā transformatora kastē un zaudēja rokas. Pieaugot viņam nācās pārliecināt gan sevi, gan citus, ka cilvēkam bez rokām nav jāsēž mājās. “Durvis vaļā, tu vari iet, darīt,” saka Gatis, kurš sevi pieņēmis kā līdzvērtīgu sabiedrības daļu un nu vēlas, lai tā pieņem arī viņu un citus ar invaliditāti.

TOP komentāri

 • desmitā tiesa
 • Maris
  +4 +1 -3

  Maris

  Kadas sajutas parnema diez Vejoņa kungu,kad dakters opere bez maxas,kad Valentina audzinajusi ntos desmit bernus viena-nesanemot vertejumu. Fui Prezidenram par Saemas visatlautibu! Ievelot vinu-ceribu liku lielaku-ka uz "Valsts Kartigu Mugurkaulu"
 • Ieva
  0 0 0

  Ieva

  Nominācijā “Novadnieks” balvu saņēma Marta Binduka. Veikusi būtisku novadpētniecības darbu – ar Martas Bindukas iniciatīvu un pašas darbu pie tās Galēnos pirms trim gadiem izveidots latviešu dzejnieka un filozofa Roberta Mūka, īstajā vārdā Roberta Avena, piemiņas muzejs.
  ****
  Nav slikti, ir labi, taču ir ĻOTI daudz muzeju LATVIJĀ, kuru darbinieki šo balvu būtu pelnījuši daudz vairāk, nu kaut vai Sakstagala KOLNASĀTAS Tamāra Tutina vai Valentīna Bruzgule (jā, viņa jau tajā saulītē i bez balvas) , jo darbs ieguldīts milzīgs.
  Ir būts Mūka muzejā. Nu nekā sevišķa.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl