FOTO: Strēlnieku laukumā iedzīvotāji aplūko ASV, Vācijas un Latvijas militāro tehniku

0 Komentāru
FOTO: Strēlnieku laukumā iedzīvotāji aplūko ASV, Vācijas un Latvijas militāro tehniku
FOTO: LETA

Šodien un rīt Zemgali un Vidzemi šķērso ASV 2. kavalērijas pulka mācību marša Dragoon Ride II 200 tehnikas vienības, tostarp kājnieku kaujas mašīnas Stryker, militārās apvidus automašīnas un smagās automašīnas.

Mācību marša laikā iedzīvotājiem bija iespēja apskatīt ASV, Vācijas un Latvijas militāro tehniku – šodien plkst. 16.00 līdz 19.00 Rīgā, Latviešu strēlnieku laukumā.

Savukārt 14. jūnijā no plkst. 12.00 līdz 14.00 ASV kāpurķēžu kaujas mašīnas “Stryker” un Latvijas militārā tehnika “Dragoon Ride II” noslēgumā apstāsies Salacgrīvā pie veikala “Tops”.

Rekrutēšanas un atlases centra pārstāvji Bauskā, Rīgā un Salacgrīvā iepazīstinās klātesošos ar studiju iespējām Nacionālās aizsardzības akadēmijā un dienesta iespējām bruņotajos spēkos.

Mācību maršs dodas uz Igauniju, uz mācībām Saber Strike, divos dažādos maršrutos, katrā pārvietojoties 200 tehnikas vienībām, tai skaitā kājnieku kaujas mašīnām Stryker, veicot vairāk nekā 2400 kilometru, šķērsojot sešas valstis – Vāciju, Čehiju, Poliju, Lietuvu, Latviju un Igauniju.

Dragoon Ride II mērķis ir pārbaudīt sabiedroto spējas ātri pārvietoties alianses teritorijā un uzlabot starptautisko sadarbību.

Foto

0 Komentāru