Komentāri

Unikāls skaņas raksts urbānajā pilsētvidē. Starp dažādiem ielu trokšņiem, automašīnu rūkoņu pašā Rīgas centrā tagad skan stabules skaņas. Ar neparastu vides objektu tiek godināti šīs vasaras būtiskākie kultūras notikumi.

Milzu ērģeles Elizabetes un Brīvības ielas krustojumā iepretim valdības mājai, uz kurām raugoties no dažādiem skatu punktiem pretī paveras Latvijas kontūras, ir skolēnu dziesmu un deju svētku galvenā mākslinieka Ivara Mailīša iecere par latviešu nāciju, mūsu valsts dzimšanu un dziesmu svētku tradīciju. Katra metāla stabule simbolizē mazu ganiņa stabulīti, kas ir visa sākums.

Jaunatklātais vides objekts ieskandina šīs vasaras daudzos dziesmotos notikumus, kas seko cits citam. Svētku mēnesis jau nākamnedēļ sākas ar Ziemeļu un Baltijas valstu dziesmu svētkiem, tas turpinās ar skolēnu dziesmu un deju svētkiem un noslēdzas ar folkloras festivālu Baltica.

 

Krāšņo un skanošo rotu galvaspilsēta gan nepaturēs. Skaņu stabulēm pēc tam būs ļauts skanēt Vidzemē. Tās ceļos uz vietu, kur vēsture min pirmo reizi sanākuši bērni pakalna galā un nodziedājuši dziesmu četrbalsīgi.

Māksliniekam Ivaram Mailītim padomā vēl arī skaņu tilts, kas jau drīzumā dziesmu svētku laikā visus priecēs Bastejkalnā.

Lasi vēl