FOTO: Sirreāls un biedējošs skats uz Mangaļsalas mola

0 Komentāru
FOTO: Sirreāls un biedējošs skats uz Mangaļsalas mola
Foto: Artūrs Špaks, Bez Tabu

Ūdens līmenim krietni paaugstinoties, svētdienas vakarā sirreāla un draudīga aina pavērās uz Mangaļsalas mola, kur ūdens to bija teju appludinājis, novēroja raidījuma Bez Tabu korespondents Artūrs Špaks.

Kā novēroja Bez Tabu, kāju spert uz mola, turklāt turpināt ceļu pa to, uzdrīkstējās vien daži drosmīgie.

Tikmēr Latvijas upēs ūdens līmenis aizvadītajās brīvdienās dažviet ir normalizējies, taču citviet, gluži pretēji, – paaugstinājies.

Ūdens līmenis paaugstinājās Dubnā pie Višķiem Dienvidlatgalē, Aiviekstē un Pededzē ar intensitāti 3-5 centimetri. Dubnā pie Sīļiem, Ošā, Rēzeknē, Lielajā un Mazajā Juglā ūdens līmenis pazeminājās ar intensitāti 3-18 centimetriem.

Tikmēr Ogrē pie Lielpečiem ūdens līmenis paaugstinājās par 1 centimetriem, bet pie Ogres kritās par 14 centimetriem. Salacas baseina upēs ūdenslīmenis paaugstinājās par 2-11 cm centimetriem .

Gaujā no Velēnas līdz Valmierai un Carnikavā ūdens līmenis cēlās ar intensitāti 3-26 centimetri. Gaujas pietekās Tirzā, Palsā un Vaidavā ūdens līmenis paaugstinājās ar intensitāti 2-15 cm diennaktī, savukārt Amatā pazeminājas par 1 centimetru.

Tuvākajās dienās upēs iespējama ūdens līmeņa paaugstināšanās, sevišķi upju lejteces posmos, atsevišķos posmos svārstības. Kurzemes upēs ūdenslīmeņi pakāpeniski pazemināsies.

Janvāra trešajā dekādē, pazeminoties gaisa temperatūrai, upēs atsāksies ledus veidošanās. Ledus veidošanās laikā iespējamas krasākas līmeņa svārstības.

0 Komentāru