Komentāri
FOTO! Sirmie leģionāri, ārvalstu provokatori un tā saucamie antinacisti – 16. marts ir sācies!

Leģionāri pulcējās uz piemiņas dienas dievkalpojumu Svētā Jāņa baznīcā. Tur ieradies arī prokrieviskais britu izcelsmes žurnālists Greiems Filipss. Viņš uzmācas sirmajiem leģionāriem ar provokatīviem jautājumiem. Jau ziņojām, ka iepriekš savās reportāžās viņš slavējis Donbasa separātistus, kopā ar viņiem šaudījies ar Kalašņikova automātu un pat saņēmis tā dēvētās Luhanskas tautas republikas medaļu.

Drošības policija jau iepriekš brīdinājusi, ka šogad 16. marta pasākumi draud izvērsties ļoti saspringti. Paredzams, ka valstī ieradīsies vairāki provokatori no ārzemēm.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tā saucamie antinacisti pulcējas Bastejkalnā

Tikmēr Bastejkalnā ir pulcējušies ap 40 cilvēku, kuri piedalās biedrības Latvijas Antinacistiskās komitejas rīkotajā piketā-sapulcē. Piketētāji tur rokās plakātus, uz kuriem latviešu, angļu un vācu valodā uzrakstīts “Aizstāvēsim vēsturi – pret Waffen SS latviešu leģiona glorifikāciju”. Pagaidām viss esot mierīgi.

Foto

Leģionāru piemiņas gājiens uz Brīvības pieminekli nedaudz aizkavējas. Britu provokators ar savām darbībām aiztur gājiena sākšanos. Bastejkalnā atmosfēra arī kļūst nervozāka.

16. marts – Leģionāru piemiņas diena! Policija strādās pastiprinātā režīmā

Drošības policija atzīmē, ka šo dienu savās interesēs izmanto Krievija.

Atbildīgās iestādes norāda – šodien, tāpat kā citus gadus, saglabājas dažādu provokāciju riski. Lai novērstu provokācijas un fiziskas sadursmes, Drošības policija ieteica Rīgas domei norobežot pasākumu dalībniekus.

Reportāža par 16. marta notikumiem TV3 Ziņās plkst. 19.00!

Lasi vēl