Foto: simtiem skolēnu Ādažu poligonā iejūtas karavīru ādā

Pievienot komentāru
Foto: simtiem skolēnu Ādažu poligonā iejūtas karavīru ādā
Foto: NBS

Ceturtdien aptuveni 1300 skolēnu un skolotāju no visiem Latvijas reģioniem apmeklēja Skolēnu dienu Ādažu poligonā, lai iepazītos ar Nacionālo bruņoto spēku (NBS) ikdienu un galvenajiem uzdevumiem.

Pasākuma laikā skolēniem un pedagogiem no 40 Latvijas skolām un pirmsskolas izglītības iestādēm bija iespēja apskatīt Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes kaujas apakšvienību tehniku un ekipējumu, kā arī tikties ar karavīriem, kas demonstrēja dažādas prasmes.

Piemēram, karavīri-glābēji sniedza ieskatu pirmās palīdzības sniegšanā, pasākuma dalībniekus aicinot apgūt praktiskas iemaņas palīdzības sniegšanā, norāda Ārlietu ministrijas Militāri publisko attiecību departamenta Preses nodaļas vecākā referente Aiva Kokoriša.

Tāpat skolēni tikās ar NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas karavīriem, kas pastāstīja par savu dienestu Latvijā un demonstrēja militāro tehniku.

Savukārt bruņoto spēku rekrutētāji Skolēnu dienas dalībniekiem pastāstīja par dienesta iespējām un studijām Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā. Skolēniem bija iespēja arī uzzināt vairāk par Jaunsardzi un tās uzdevumiem.