FOTO: simtiem cilvēku pulcējas Zolitūdes traģēdijas vietā, lai godinātu bojāgājušos

0 Komentāru
FOTO: simtiem cilvēku pulcējas Zolitūdes traģēdijas vietā, lai godinātu bojāgājušos
FOTO: F64

Zolitūdes traģēdijas vietā, Priedaines ielā 20, šovakar, 21. novembrī, pulcējušies vairāki simti cilvēku. Atnākušie turpina nolikt svecītes un ziedus pie žoga, kas atdala memoriālu un teritoriju, kurā pirms diviem gadiem sabruka lielveikals.

Ieradušies ne tikai traģēdijā cietušie, bojā gājušo tuvinieki, glābēji, bet arī amatpersonas, piemēram, Valsts prezidents Raimonds Vējonis, Rīgas mērs Nils Ušakovs, premjera pienākumu izpildītājs, iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis , Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis, un citi.

Apritējuši divi gadi kopš lielākās traģēdijas atjaunotās Latvijas vēsturē – Zolitūdes Maxima sabrukšanas.

21. novembra pēcpusdiena pirms diviem gadiem bija šķietami parasta ceturtdiena. Cilvēki atceļā no darba iegriezās Zolitūdes veikalā Maxima pēc pārtikas, un īsti nesaprata, kādēļ ik pa brīdim atskan signalizācija.

Tai liktenīgajā dienā tā zvanījusi 37 reizes, bet vienmēr tikusi atslēgta. Arī pulksten 16.21, kad atkal tika pieņemts lēmums veikalam darboties tālāk.

Stundu un divdesmit minūtes vēlāk virs kasēm un piena produktu nodaļas iebruka jumts.

Glābēji ieradās 14 minūšu laikā. Neizpratni raisīja melnzeme, kas lielos daudzumos sajaukusies ar izlijušo pienu, alkoholu un asinīm.

Drīz arī tam radās izskaidrojums – uz veikala jumta bija paredzēts ierīkot taciņas un bērnu rotaļu laukumu.

19.04 notika otrais nogruvums, šoreiz aprokot arī glābējus.

21.00 tika atvesta smagā tehnika, un beidzot bija iespējams izkustināt betona blokus. Darbi ik pa brīdim jāaptur, lai pēc telefona zvaniem drupās meklētu izdzīvojušos.

Pēdējo iznesa pret nākamās dienas rītu – tas bija kasieris Mārtiņš, kuram sadragātas abas rokas. Visu nākamo dienu uz nestuvēm gulošie jau tika pārklāti ar ziliem plēves maisiem.

Bojā gāja 54 cilvēki.

0 Komentāru