Foto: Rotko oriģināli pamet Daugavpili, vietā būs seši jauni

Komentāri
Foto: Rotko oriģināli pamet Daugavpili, vietā būs seši jauni
Marka Rotko glezna, ko no 24. aprīļa varēs apskatīt Daugavpilī (LNT)

Šodien bija pēdējā diena, kad Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā, kas trīs gadu darbības laikā pārspējis visus iespējamos apmeklējuma rekordus, bija apskatāmi seši mākslinieka darbu oriģināli, ko centram deponējuši viņa bērni – Keita Rotko-Praizela un Kristofers Rotko.

Ar mākslinieka ģimeni parakstīts līgums, kas nosaka, ka ekspozīcija nomainās ik pēc trīs gadiem. Esošo mākslinieka darbu izstādi no 24. aprīļa nomainīs jauni, turklāt vērtīgāki, Rotko oriģināldarbi – trīs nāks no Rotko meitas kolekcijas, vēl trīs – no dēla kolekcijas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Darbus “Ifigenijas upurēšana”, “Māte un bērns”, “Augstais priesteris”, “Bez nosaukuma”, ”Nr. 10 (brūns, melns, sjēna uz tumšā vīna)” un “Nr. 7 (oranžais un šokolāde)” aprīļa nogalē aizvietos ar sešiem citiem mākslinieka darbiem.

Fotogalerijā: Marka Rotko gleznas, kas vairs nebūs skatāmas Daugavpilī un darbi, ko interesenti varēs apskatīt no 24. aprīļa.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl