Komentāri

Latvijas robežām tuvojas kuģis ar nelegālajiem imigrantiem, un robežsargi no Liepājas dodas to pārtvert. Šāds scenārijs šodien tika izspēlēts starptautiskajās mācībās Ronis 2015. 

Agri no Rīta Liepājas ostā rosījās robežsargi – jūrā devās uzreiz četri kuģi.

Raimonds Garais, mācību Ronis 2015 vadītājs

Pulksten 9.00 Jūras operāciju koordinācijas centrs saņēma informāciju, ka noteiktajās koordinātēs atrodas kuģis, uz kura, iespējams, ir nelegālie imigranti. Uz notikuma vietas nekavējoties tika nosūtīti visi pieejamie spēki. Kuģis Tiira, Lietuvas kuģis Kihu un Igaunijas robežsardzes un policijas kuģis Piker, glābšanas kuģis Rēzekne.

Igauņu kuģis tika tikai līdz jūras vārtiem. Ieraugot 3 metrus augstus viļņus, tas palūdza atļauju griezties atpakaļ.

Sliktu laika apstākļu dēļ gaisā nespēja pacelties arī helikopters. Tāpēc Lietuvas un Latvijas robežsargi palika bez palīdzības no gaisa.

Pieci cilvēki no nelegāla zvejas kuģa paspēja izlēkt. Jūrā sākās glābšanas operācija.

Galu galā tika atrastas visas 5 personas, kā arī pārmeklēts nelegālais kuģis. Bet pašas operācijas beigās Latvijas kuģis Tiira aizdegās.

Starptautiskās mācības Ronis 2015 ilga vairāk nekā 5 stundas un secināts, ka Latvija ir gatava piedalīties nelegālo bēgļu pārtveršanā. Jau pašlaik Latvijas speciālisti palīdz saviem kolēģiem Vidusjūrā.

Palīdzot risināt Vidusjūras bēgļu problēmu, Latvija jau ir paziņojusi, ka neatbalsta obligāto bēgļu kvotu sistēmu, taču ir gatava piedalīties imigrantu plūsmas mazināšanā, sūtot uz Vidusjūru savus speciālistus un tehniku.

Skaties video!

Lasi vēl