FOTO: Rīgā uz izmēģinājuma laiku kursē elektroautobuss

3 komentāri

Vairākos Rīgas sabiedriskā transporta maršrutos kopš pagājušās nedēļas nogales izmēģinājuma režīmā kursē kompānijas Solaris elektroautobuss.

Galvaspilsētā ieradušies arī ražotāju pārstāvji, kuri cer, ka Rīgas pilsēta šīs jaunās tehnoloģijas autobusus varētu nopirkt. Taču Rīgas dome pagaidām noskaņota skeptiski. Plāni esot citi – tuvāko gadu laikā Rīgā sākšot kursēt ar ūdeņradi darbināmi trolejbusi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Rīgas satiksmes šoferi stāsta, ka Solaris elektroautobuss ir kluss un komfortabls. Ar pilnu akumulatoru var nobraukt 150 kilometrus. Pēc tam jāveic uzlāde, kas var aizņemt no sešām līdz divpadsmit stundām. Autobuss pa Rīgas ielām kursē uz izmēģinājuma laiku.

Foto

Par iespējām tādus iegādāties pašvaldības un uzņēmuma Rīgas satiksme pārstāvji izsakās skeptiski.

Viens šāds elektroautobuss maksā aptuveni 500 tūkstošus eiro, gandrīz divreiz dārgāk par pašlaik Rīgas satiksmes autoparkā esošajiem ar degvielu darbināmiem autobusiem.

Uzņēmums plāno iegādāties 10 ar ūdeņradi darbināmus trolejbusus. Pašus transportlīdzekļus pirks par Rīgas satiksmes naudu, bet par Eiropas Savienības fondu līdzekļiem trolejbusos iemontēs ūdeņraža iekārtas. Izmaksas mērāmas vairāku miljonu eiro apmērā.

Video

TOP komentāri

 • Zane
  +1 +1 0

  Zane

  Vispirms atjauno vecos transportlīdzekļus, paceļ cenu.
  Tagad plāno iegādāties jaunus. Cik tad beigās tā biļete maksās?
  Cik būs kavējumu vai ķibeļu?
  Izmēģināt protams var, dažus paņemt, lai Rīgā mazāk kaitīgs gaiss un iznešu.
  Bet, uz kā rēķina tā nauda tiks noņemta vai kaut kam pielikta klāt? Kas nu nebūs godīgi ne pret vienu.
 • jap
 • Eduards Edžus Smalkais
  +1 +1 0

  Eduards Edžus Smalkais

  Hmm... Ja šim uz jumta izvieto saules baterijas, tad gadījumā nobraukums bez uzlādes aparāta nepaliek lielāks? Rīga jau nav ļoti ''tumša'' pilsēta...

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl