Komentāri

Tuvojas Baigā gada upuru atceres diena. Pirmajā komunistu okupācijas gadā daudziem pie varas esošajiem “atsprāga” morālās bremzes, un šajā laikā pret Latvijas iedzīvotājiem tika īstenoti prātam neaptverami noziegumi. Par šā baisā perioda beigām tiek uzskatīts 1. jūlijs – diena, kad ienāca vācu armija.

Pirmo padomju okupācijas periodu no 1940. gada 17. jūnija līdz 1941. gada 7. jūlijam piedzīvotās brutālās necilvēcības dēļ tauta nodēvēja par Baigo gadu. Šajā laikā Latvija beidza pastāvēt kā neatkarīga valsts, un vienlaikus ar valsts iznīcināšanu padomju vara sāka vajāt visus, kas jaunajam režīmam nepatika. Represijas izpaudās gan kā slepkavības, izsūtīšanas un aresti ar absurdām, nepamatotām apsūdzībām

Baigajā gadā nogalināto skaitu lēš ap 1355. Kopējais represēto skaits ir aptuveni 21 tūkstotis cilvēku. Padomju okupācijas režīma represijas kulmināciju sasniedza 1941. gada pavasarī – 14. jūnijā, kad notika masveida iedzīvotāju deportācija uz Sibīriju. Preču vagonos izveda vairāk nekā 15 tūkstošus, no kuriem lielākā daļa gāja bojā jau ceļā, daudzi citi – no bada un aukstuma Sibīrijā.

Šā baisā perioda 1. jūlijs vēsturē iegājis divu iemeslu dēļ – šajā dienā 1941. gadā Rīgā ienāca vācu armija, kas iezīmē Baigā gada beigas. Otrs iemesls – kļuva zināms par nogalinātajiem, ko sarkanā vara nošāva Rīgas Centrālcietumā.

Latvijas iedzīvotāji Vācijas armiju sagaidīja ar domām, ka sliktāk vairs nevar būt. Diemžēl izrādījās, ka vienu okupāciju nomainīja cita.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl