FOTO: Rīgā jau 7. gadu pēc kārtas top makaronu tilti

Komentāri

Tiltus var būvēt arī no makaroniem. Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) inženierzinātņu studenti šodien rādīja meistarklasi skolēniem – kā var no makaroniem uzkonstruēt tiltu, kas var izturēt līdz pustonnai lielu slogu.

Šis ir jau septītais gads, kad tiek rīkotas sacensības, un šoreiz tās būs jau starptautiskas – piedalīsies jaunieši arī no Lietuvas un Igaunijas. To mērķis ir parādīt, ka inženierzinātne var būt arī atraktīva.

Sacensībās būs divas kategorijas – mazo un lielo tiltu būvniecība.

Šobrīd sacensībām pieteikušās 20 komandas – no tiem lielākā daļa ir studenti, bet šogad ir arī daudz skolēnu komandu, kuriem būs jābūvē mazizmēra tilti no spageti.

Galvenais notikums – makaronu tiltu novērtēšana, slodzes testi un uzvarētāju apbalvošana – notiks 2. aprīlī.

Foto

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl