Komentāri

Lielu uzmanību ceturtdien Vecrīgā piesaistīja kupls skaits lāču. Divmetrīgās un krāsainās figūras atvestas no Vācijas, lai ar īpašu izstādi atbalstītu trūkumā nonākušos bērnus un vāktu līdzekļus Bērnu slimnīcas fondam.

Jau 16 gadus “United Buddy Bears” jeb tā dēvētie Berlīnes lāči pārstāv Apvienoto Nāciju Organizācijas atzītās 143 valstis, to iedzīvotājus un kultūru.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Katru no lāču figūrām ir apgleznojis kāds zināms attiecīgās valsts mākslinieks. Mūsējo – Latvijas lāci – mākslas darbā pārvērtis ir Kaspars Zariņš. Tas ataino laimes un optimisma sajūtas.

Tāpat kuplo ķepaiņu baru papildina pieci īpašie lāči, piemēram, zinātniekam Albertam Einšteinam veltītais, kuru rotā viņa slavenais teiciens: “Mieru nevar panākt ar varu. To var panākt tikai ar sapratni”. Un, visbeidzot, izstādē aplūkojams ir arī šai izstādei īpaši izveidotais “Rīgas lācis”, kurš pēc izstādes nedosies līdzi savai saimei, bet gan paliks šeit, Rīgā. Tā ir dāvana Latvijas iedzīvotājiem valsts simtgadē.

Visi šie divmetrīgie lāči stāv grupiņās plecu pie pleca, simbolizējot saprašanos starp tautām un nākotnes pasauli, kurā valda miers. Doma laukumā, kur izstāde apskatāma, izstādes atklāšanas dienā valdīja priecīga čalošana, un vietējie iedzīvotāji un tūristi viens otru fotografēja pie apaļīgajiem zvēriņiem.

Lāču galvenā misija gan ir labdarība. Līdz 22. augustam tiks vākti ziedojumi Bērnu slimnīcas fondam. Tāpat blakus izstādei ir izvietots suvenīru stends, un 10% ietirgotās peļņas par suvenīriem tiks novirzīti mazajiem pacientiem, kuru ārstniecībai ir nepietiekams valsts finansējums.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl