Video: rīdzinieki un pilsētas viesi steidz aplūkot slavenos Berlīnes lāčus

Komentāri
Video: rīdzinieki un pilsētas viesi steidz aplūkot slavenos Berlīnes lāčus
Foto: f64

Lielu uzmanību ceturtdien Vecrīgā piesaistīja kupls skaits lāču. Divmetrīgās un krāsainās figūras atvestas no Vācijas, lai ar īpašu izstādi atbalstītu trūkumā nonākušos bērnus un vāktu līdzekļus Bērnu slimnīcas fondam.

Jau 16 gadus “United Buddy Bears” jeb tā dēvētie Berlīnes lāči pārstāv Apvienoto Nāciju Organizācijas atzītās 143 valstis, to iedzīvotājus un kultūru.

Katru no lāču figūrām ir apgleznojis kāds zināms attiecīgās valsts mākslinieks. Mūsējo – Latvijas lāci – mākslas darbā pārvērtis ir Kaspars Zariņš. Tas ataino laimes un optimisma sajūtas.

Tāpat kuplo ķepaiņu baru papildina pieci īpašie lāči, piemēram, zinātniekam Albertam Einšteinam veltītais, kuru rotā viņa slavenais teiciens: “Mieru nevar panākt ar varu. To var panākt tikai ar sapratni”. Un, visbeidzot, izstādē aplūkojams ir arī šai izstādei īpaši izveidotais “Rīgas lācis”, kurš pēc izstādes nedosies līdzi savai saimei, bet gan paliks šeit, Rīgā. Tā ir dāvana Latvijas iedzīvotājiem valsts simtgadē.

Visi šie divmetrīgie lāči stāv grupiņās plecu pie pleca, simbolizējot saprašanos starp tautām un nākotnes pasauli, kurā valda miers. Doma laukumā, kur izstāde apskatāma, izstādes atklāšanas dienā valdīja priecīga čalošana, un vietējie iedzīvotāji un tūristi viens otru fotografēja pie apaļīgajiem zvēriņiem.

Lāču galvenā misija gan ir labdarība. Līdz 22. augustam tiks vākti ziedojumi Bērnu slimnīcas fondam. Tāpat blakus izstādei ir izvietots suvenīru stends, un 10% ietirgotās peļņas par suvenīriem tiks novirzīti mazajiem pacientiem, kuru ārstniecībai ir nepietiekams valsts finansējums.

Lasi vēl