Foto: Pierīgā veikala aprises iegūst mēbeļu tirdzniecības centrs “IKEA”

0 Komentāru
Foto: Pierīgā veikala aprises iegūst mēbeļu tirdzniecības centrs “IKEA”
LETA

Stopiņu novadā notiek aktīvi Zviedrijas mēbeļu kompānijas “Ikea” būvniecības darbi. To plānots atvērt 2018. gada augustā.

Fakti par “Ikea” un mēbeļu giganta ienākšanu Latvijā

→ Idejai par veikala atvēršanu Latvijā ir jau 20 gadu, LNT Ziņām atklāja uzņēmuma pārstāvji.

Foto: LETA

→ Plānotā veikala platība ir tāda pati kā citām “Ikea” tirdzniecības vietām – 34500 kvadrātmetru.

→ Līdzās “Ikea” tirdzniecības centram atradīsies autostāvvieta 1000 automobiļiem.

→ “Ikea” Latvijas tirdzniecības centrā plāno nodarbināt vidēji 400 darbiniekus.

Foto: AFP/LETA

→ “Ikea” lielveikals top Stopiņu novada administratīvajā teritorijā – netālu no Juglas un Biķernieku ielas krustojuma.

Foto: LETA

→ Paralēli veikala būvniecībai notiek arī piebraucamo ceļu izbūve, kuras laikā iespējami arī satiksmes ierobežojumi un apgrūtināta satiksme.

Foto: AFP/LETA

→ Šā gada janvāra nogalē mira viens no bagātākajiem cilvēkiem pasaulē un nozīmīgākajiem 20. gadsimta uzņēmējiem –  ”Ikea” dibinātājs Ingvars Kamprads.

Kamprads kļuva par uzņēmēju jau bērnībā, tirgojot kaimiņiem sērkociņus, kancelejas preces un Ziemassvētku dekorācijas un nodibināja ”Ikea” 1943. gadā, kad bija tikai 17 gadus vecs, taču uzņēmuma veiksmes stāsts sākās tikai 16 gadus vēlāk, kad ”Ikea” sāka pārdot daļēji komplektētu mēbeļu pakas.

Pats uzņēmējs reiz atklāja, ka šī ideja viņam radusies brīdī, kad viņš redzējis, kā viņa darbinieks skrūvē galdam nost kājas, lai to varētu ievietot automašīnā. Tad

Kamprads sapratis, ka ietilpības ekonomēšana nozīmē naudas ekonomēšanu. Balstoties uz šo filozofiju, ”Ikea” sāka piedāvāt racionālas, praktiskas un lētas mēbeles, kļūstot par uzņēmumu ar teju 400 veikaliem visā pasaulē.

Pērn ”Ikea” apgrozījums pārsniedza 36 miljardus eiro, bet pats Kamprads jau ilgus gadus ir atradies pasaules bagātāko cilvēku saraksta virsotnē. Tiesa gan, jau septiņdesmitajos gados viņš Zviedrijas augsto nodokļu dēļ pārcēlās dzīvot uz Šveici, kur pavadīja 40 gadus un tikai pēdējos trīs dzīves gadus nodzīvoja savā dzimtenē. Neraugoties uz iespaidīgo bagātību, ”Ikea” dibinātājam bijis ļoti pieticīgs dzīvesveids.

40% visu ārvalstu investīciju nāk no Skandināvijas

Kā viens no redzamākajiem piemēriem tiek minēts topošais “Ikea” tirdzniecības centrs.

0 Komentāru