FOTO: pieminot 1991. gada barikāžu laiku, Doma laukumā iededz ugunskuru

1 komentārs
FOTO: pieminot 1991. gada barikāžu laiku, Doma laukumā iededz ugunskuru
FOTO: Andrejs Skangals, TV3 Ziņas

Pieminot 1991. gada barikāžu laiku, Rīgā notiek vairāki piemiņas pasākumi. Doma laukumā valsts augstākās amatpersonas kopā ar iedzīvotājiem iededza piemiņas ugunskuru, bet plkst. 15.00 sekos ziedu nolikšana pie Brīvības pieminekļa un Bastejkalnā.

Šajā dienā plkst. 15.30 notiks arī 1991. gada barikāžu laukuma atklāšanas pasākums.

Laukuma atklāšanas pasākumā piedalīsies Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (S), domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejas priekšsēdētājs Dainis Turlais (GKR), toreizējais Tautas frontes priekšsēdētājs Romualds Ražuks un barikāžu laika dalībnieki. Pasākumu vadīs Latvijas Nacionālā teātra aktieris Jānis Skanis.

Pie ēkas Torņu ielā 4 tiks piestiprināta ielu norādes plāksne “1991. gada barikāžu laukums” un paskaidrojošā plāksne ar tekstu: “Laukums nosaukts par godu 1991. gada 13.-27. janvāra notikumiem, kad iedzīvotāji apsargāja Latvijas Republikas Augstāko Padomi, valdības ēkas, Radio namu Doma laukumā, Rīgas telegrāfa-telefona centrāli, Latvijas Televīzijas centru Zaķusalā, tiltus un citus stratēģiski svarīgus objektus, lai nepieļautu bruņotu apvērsumu pret valsts neatkarības atjaunošanu.”

Foto

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl