FOTO: piemin noslepkavotos ebrejus; pagājuši 75 gadi kopš lielākās masu slepkavības Latvijā

Komentāri
FOTO: piemin noslepkavotos ebrejus; pagājuši 75 gadi kopš lielākās masu slepkavības Latvijā
Foto: Ilze Vēbere

Rumbulas memoriālā tiek rīkots īpašs pasākums, lai pieminētu Rīgas geto ieslodzīto iznīcināšanas 75. gadadienu. Ceremonijā piedalījās Latvijas prezidents Raimonds Vējonis, Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis, citas valsts amatpersonas, kā arī nevalstisko organizāciju un ebreju kopienas biedri.

Rumbula ir viena no lielākajām ebreju masveida iznīcināšanas vietām Eiropā. Divu akciju laikā 1941. gada 30. novembrī un 8. decembrī Rumbulas mežā nacisti nošāva vairāk nekā 25 000 Rīgas geto ieslodzīto, kā arī ap tūkstoti no Vācijas deportēto ebreju.

1964. gadā vietējiem ebreju aktīvistiem, spītējot padomju varas iestāžu pretestībai, izdevās panākt piemiņas akmens atklāšanu Rumbulā. Savukārt 2002. gadā tika atklāts memoriālais ansamblis.

Ministru prezidents Māris Kučinskis savā twitter kontā pauž nosodījumu šim noziegumam un aicina pieminēt nogalinātos ebrejus.

Arī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs aicina neaizmirst šo sāpīgo un skumjo dienu Latvijas vēsturē.

Savukārt Valsts prezidents Raimonds Vējonis piemiņas pasākumā aicināja darīt visu, lai šādi notikumi vairs nekad neatkārtotos cilvēces vēsturē.

Foto

Reportāža no piemiņas pasākuma Rumbulā TV3 Ziņās plkst. 19.00!

Lasi vēl