FOTO: pie Ministru kabineta piketē pret Rail Baltica pazemes tuneli Āgenskalnā

Komentāri
FOTO: pie Ministru kabineta piketē pret Rail Baltica pazemes tuneli Āgenskalnā
FOTO: Mihails Kozlovs, TV5

Ap 30 cilvēku pulcējušies pie Ministru kabineta, lai piketētu pret pazemes tuneļa izbūvi Āgenskalnā, kas paredzēts vienā no Rail Baltica trases variantiem. Starp klātesošajiem ir vairāki jaunieši, kuri uzvilkuši baltus kreklus, uz kuriem uzdrukāts “NĒ Āgenskalna tunelim”.

Klātesošie rokās tur plakātu “Zaļā partija, ministra kungi, prezidenta kungs, saglabājiet Rīgas zaļo pērli – Arkādijas parku un tā apkārtni!”. Kā ziņots, piketu rīko biedrība Āgenskalns – mūsu mājas, kuru vada jurists Pūle.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Biedrība norāda, ka minēto tuneli ir plānots izbūvēt zem valsts aizsargājamā kultūras pieminekļa Arkādijas parka, skarot aizsargājamus namīpašumus, kuriem ir kultūrvēsturiska vērtība, Ojāra Vācieša ielā 5, Eduarda Smiļģa ielā 54, Meteora ielā 13 un 16.

Tunelis skaršot vairāk nekā 700 nekustamos īpašumus – privātmājas un dzīvokļus. Tā rezultātā nekustamo īpašumu vērtība kritīsies vismaz par 10%, bet dažos gadījumos līdz 30%, norāda Pūle. Tie esot vairāku miljonu eiro zaudējumi iedzīvotājiem, un Latvijas normatīvie akti neparedz segt iedzīvotājiem zaudējumus, kas saistīti ar nekustamo īpašumu vērtības krišanos.

Lasi vēl