FOTO: noslēgusies mūzikas festivāla “Rīga Jūrmala” otrā nedēļas nogale

1 komentārs
FOTO: noslēgusies mūzikas festivāla “Rīga Jūrmala” otrā nedēļas nogale
PAULS ZVIRBULIS

Svētdien, 18. augustā, ar baritona Benjamina Apla un pianista Saimona Lepera kamermūzikas koncertu, kā arī Krievijas Nacionālā orķestra, čellista Mišas Maiska un diriģenta Mihaila Pļetņova koncertiem noslēdzās mūzikas festivāla “Rīga Jūrmala” otrā nedēļas nogale.

“Dzintaru koncertzāle ir lieliska vieta vasaras koncertiem. Koncertā bija brīnišķīga, ļoti iejūtīga un apbrīnojami uzmanīga, izprotoša publika. Šī vieta jau vēsturiski spējusi piesaistīt augstas raudzes mūziķu viesošanos, un man ir liels prieks par to, ka Dzintaru koncertzāle – līdz ar šo festivālu – atkal kļūst par mākslinieciski augstvērtīgu koncertu norises vietu,” par saviem iespaidiem pēc koncerta dalījās Krievijas Nacionālā orķestra diriģents Mihails Pļetņovs.

“Šīs nedēļas nogales koncerti kārtējo reizi apstiprināja, ka Rīgai ir pamatotas tiesības atrasties pasaules kultūras kartē, sniedzot iespēju apmeklēt un dzirdēt augstvērtīgus skaņdarbus izcilu mūziķu izpildījumā,” atzīmē festivāla atbalstītāja un oficiālā dzērienu partnera ”Amber Beverage Group” pārstāvis Pāvels Fiļipovs.

“Katrs no festivāla viesiem uz pāris stundām varēja nonākt maģiskuma pilnā pasaulē, izbaudot gan pasaules līmeņa koncertus, gan neformālā gaisotnē baudot labākos pašmāju dzērienus kopā ar citiem kultūras cienītājiem. Tiem, kas vēl nav paspējuši apmeklēt šo festivālu, iesaku pasteigties un izpētīt nākamo nedēļu koncertus, jo biļetes uz tiem tiešām atlikušas pavisam nedaudz,” aicina Pāvels Fiļipovs.

Dienas koncerta apmeklētājus sajūsmināja vācu baritona Benjamina Apla un pianista Saimona Lepera sniegums – īpaša kamermūzikas programma “Mājas”. Apls Latvijā muzicēja pirmo reizi. Viņu dēvē par “Lieder” žanra izcilāko pārstāvi jaunās paaudzes mākslinieku vidū.

“Sen neesmu piedzīvojusi šādas ovācijas pēc kamermūzikas koncerta. Programma – neparasta pēc dramaturģijas, saturiskām paralēlēm, smalks darbu lasījums ar filigrānām balss nokrāsu gaismēnām, stila perfekciju, cieņu pret materiālu un, protams – iedvesma un lidojums. Tā ir meistarība,” par Alpa sniegumu Jūrmalā raksta tulkotāja un mūzikas apskatniece Olga Pētersone.

Par mūzikas festivālu “Rīga Jūrmala”

Šā gada vasarā Latvijā notiks jauns pasaules līmeņa simfonisko orķestru festivāls “Rīga Jūrmala” (turpmāk – RJMF), kura ietvaros Rīgā un Jūrmalā muzicēs tādi orķestri un pasaulslaveni diriģenti kā Bavārijas Radio simfoniskais orķestris un Suzanna Melki, Izraēlas filharmoniskais orķestris un Zubins Meta, Londonas simfoniskais orķestris un Džanandrea Noseda un Krievijas Nacionālais orķestris un Mihails Pļetņovs, kā arī daudzi izcili izpildītājmākslinieki, kas Latvijā un Baltijas reģionā muzicēs pirmo reizi.

Festivāla atklāšanas sezona aptvers četras nedēļas nogales, sākot no 19. jūlija līdz 1. septembrim, koncertiem norisinoties Latvijas Nacionālajā Operā un Dzintaru koncertzālē. Vairāk par “RJMF 2019” – “www.riga-jurmala.com“.

Par “Amber Beverage Group”

”Amber Beverage Group” ir starptautiska alkoholisko dzērienu ražošanas un izplatīšanas kompānija, kas darbojas globālā mērogā no tās galvenās biroja mītnes Luksemburgā, kā arī caur ražošanas un izplatīšanas uzņēmumiem Krievijā, Meksikā, Lielbritānijā, Austrālijā un Baltijā – tās vēsturiskajā mājvietā. ”Amber Beverage Group” ir mūzikas festivāla “Rīga Jūrmala” atbalstītājs un oficiālais dzērienu partneris. Festivāla laikā apmeklētāji varēs baudīt gan leģendārā zīmola ”Riga Black Balsam”, kas ir viens no senākajiem bitter zīmoliem pasaulē, kokteiļus, gan pirmo Latvijā radīto premium džinu ”Cross Keys Gin”, kā arī augstākās kvalitātes dzirkstošais vīnu ”Rīgas Prestige Cuvée”.

Festivālu atbalsta

“Amber Beverage Group”, “airBaltic”, “Baltic Travel Group”, “FBO Riga”, “Ekselence”, “Food Union”, “Jūrmala Golf Club & Hotel”, viesnīca “Grand Hotel Kempinski Riga”, “Laima”, “Live Riga”, “Radisson Blu Daugava”, “Rietumu banka”, izdevniecība “Rīgas Viļņi”, kvartāls “Sporta 2” un Valsts Kultūrkapitāla fonds.