FOTO: neparasti un moderni risinājumi, kā varētu izskatīties Rīgas Centrālā stacija un dzelzceļa tilts

1 komentārs
FOTO: neparasti un moderni risinājumi, kā varētu izskatīties Rīgas Centrālā stacija un dzelzceļa tilts
FOTO: Jānis Zvērs ()

Šodien tika prezentēti vairāki darbi, kā pēc vairākiem gadiem varētu izskatīties Rīgas Centrālā dzelzceļa stacija, uzbērums no Dzirnavu līdz Krasta ielai, kā arī plānotais Rail Baltica dzelzceļa tilts pāri Daugavai. Arhitekti TV3 Ziņām stāsta, ka šis būs sarežģītākais projekts Latvijā pēdējo 100 gadu laikā.

Starptautisko metu konkursu “Rīgas dzelzceļa tilta un Rīgas centrālā multimodālā sabiedriskā transporta mezgla kompleksas apbūves iecere” izsludināja “Eiropas Dzelzceļa līnijas”.

Šobrīd notiek metu konkursam pieteikto vienpadsmit darbu apskate. Darbus vērtēs starptautiska žūrija, kuras sastāvā ir Latvijas un ārvalstu eksperti arhitektūras un pilsētplānošanas jomā. Jau novembra beigās viņi tiksies Rīgā un izvērtēs konkursam iesniegtos darbus. Konkursa rezultāti tiks paziņoti atklātā žūrijas sēdē novembra pēdējās dienās.


Šajā konkursā tika aicināti piedalīties Latvijas un ārvalstu arhitekti, pilsētplānotāji, dzelzceļa transporta speciālisti, ainavu arhitekti, jo šī ir sarežģīts un specifisks projekts, kurā nepieciešams apvienot dažādu jomu speciālistu zināšanas.

Skaties foto ar konkursā pieteiktajiem darbiem

Plašāk par to, kā varētu izskatīties Rīgas dzelzceļa stacija, uzbērums un jaunais dzelzceļa tilts, TV3 Ziņās plkst. 19.00!

1 komentārs