FOTO: Līgatnes dabas taku lācene Ilzīte svin 16. dzimšanas dienu

Komentāri

Trešdien, 2017. gada 11. janvārī, Līgatnes dabas taku lācene Ilzīte svin savu 16. dzimšanas dienu.

“Lācene Ilzīte savā ziņā ir Līgatnes dabas taku simbols, jo nenoliedzami šo 16 gadu laikā kļuvusi par viszināmāko un atpazīstamāko dabas taku iemītnieku,” stāsta DAP Līgatnes dabas taku vadītāja Inta Lange.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Lācene pirmos apēda kaltētos liellopu kuņģus, tad rozi, zivis un medu. Pēc treknās zivs uzreiz devās pie āliņģa padzerties,” no Līgatnes dabas parka ziņo LNT žurnāliste Skirmante Balčiūte.

Lācene Ilzīte dzimusi 2001. gada 11. janvārī Līgatnes dabas takās. Viņu izaudzināja Līgatnes dabas taku darbiniece Velga Vītola, jo māte no Ilzītes atteicās uzreiz pēc tās dzimšanas. Piedzimstot lācene svēra vien 500 gramu, bet šobrīd ir kārtīga lāča svarā – apmēram 150 kg. Lielākie kārumi ir medus, rieksti, svaigas zivis – laši un skumbrijas, un kaltēti liellopu kuņģīši. Ilzīte sava mūža laikā ne reizi nav pat mēģinājusi doties ziemas guļā. Nebrīvē dzimušajiem un dzīvojošajiem lāčiem tas nav nekas neparasts.

Foto

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl