FOTO: Liepājā noslēgušās vērienīgas Jūras spēku militārās mācības

Pievienot komentāru
FOTO: Liepājā noslēgušās vērienīgas Jūras spēku militārās mācības
FOTO: SCANPIX

Liepājā noslēgušās Baltijas valstu mīnu kuģu eskadras (BALTRON) un Jūras spēku flotiles mācības Squadex II 2015, kuras Latvijas ūdeņos sākās 10. augustā. Mācībās piedalījās Latvijas Jūras spēku flotiles kuģi Virsaitis, Imanta, Jelgava, Varonis, kā arī Lietuvas kuģis Suduvis.

Mācību mērķis bija trenēt eskadras spēju darboties kā vienotai vienībai un sagatavoties starptautiskajām mācībām NOCO 2015, kas septembra otrajā pusē notiks Dānijā. Mācības norisinājās divās daļās – krasta fāzē un jūras fāzē.

Krasta fāzes laikā personāls veica dažāda līmeņa treniņus Jūras spēku Mācību centrā, kā arī uz kuģiem. Lietuviešu kuģa apkalpei bija iespēja Liepājā izvietotajā Jūras spēku Mācību centrā pārbaudīt savas prasmes, izmantojot kā ugunsdzēsības, tā arī navigācijas simulatorus.

Jūras spēku Mācību centra komandieris Uldis Zupa laikrakstam pauda gandarījumu, ka lietuviešu jūrnieki augstu novērtējuši ugunsdzēsības un navigācijas simulatoru sniegtās iespējas pilnveidot iegūtās prasmes, jo Lietuvas Jūras spēku pārziņā šādu ierīču patlaban nav.

Savukārt jūras fāzes laikā kuģi trenējās atmīnēšanas operācijās, kā arī patrulēšanā Latvijas teritoriālajos ūdeņos. Baltijas valstis darboties BALTRON sastāvā kuģus deleģē rotācijas kārtībā uz laiku no sešiem līdz 12 mēnešiem. Šobrīd BALTRON štābā uzdevumus pilda Latvijas un Lietuvas virsnieki.