FOTO: Lidostā Rīga atbrīvo ķīlniekus! Vakarnakt aizvadītas pretterorisma mācības

0 Komentāru
FOTO: Lidostā Rīga atbrīvo ķīlniekus! Vakarnakt aizvadītas pretterorisma mācības
Foto: Drošības policija

Rīgas lidosta un valsts drošības struktūras ir gatavas terorisma draudiem Latvijā. Tas ticis secināts aizvadītajā naktī notikušajās mācībās Ikars 2016, kurās izspēlēts scenārijs ar ķīlnieku sagrābšanu un atbrīvošanu.

Mācības bija balstītas uz scenārija, ka lidostas teritorijā iebrukusi teroristu grupa, sagrābusi ķīlniekus un pieprasījusi lidmašīnu, uz kuru pārvietot daļu gūstekņu.

Iesaistās atbildīgie dienesti, notiek pārrunas ar teroristiem un izdodas ķīlniekus atbrīvot. Pēc tam izmeklētājiem jānoskaidro, vai ķīlnieku vidū nav līdzzinātāju.

Foto:

Šorīt agri no rīta galvenie atbildīgie par drošību valstī, Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis un Drošības policijas šefs Normunds Mežviets, jau deva pirmo izvērtējumu notikušajam treniņam, un kopējais secinājums ir – varam justies droši.

Normunds Mežviets, Drošības policijas vadītājs:
Galvenās lietas, ko pārbaudījām, bija institūciju gatavība reaģēt. Mācību provizoriskie rezultāti liecina, ka mērķi ir sasniegti. Bet, kā pēc katrām mācībām, arī šoreiz vēl notiks detalizēta analīze. Pēc tam precizējam plānus nacionālā un institucionālā līmenī.

Mācībās piedalījās kā Drošības policijas, tā Nacionālo bruņoto spēku, Valsts policijas, Valsts robežsardzes, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, ātrās palīdzības un virknes citu iestāžu darbinieki, bet ķīlnieku lomās iejutās iekšlietu dienestu koledžu studenti.

Iekšlietu ministrs gan mierināja, ka terorisma draudu līmenis Latvijā, par laimi, joprojām ir zems, tomēr politiskā situācija visā Eiropā liek gatavoties arī šādiem scenārijiem. Līdzīgas mācības lidostā Rīga notikušas jau iepriekš, šoreiz vien tika pārbaudīta gatavība reaģēt nakts laikā.

0 Komentāru