FOTO: Latvijas Universitātes ēka Torņakalnā svin spāru svētkus

0 Komentāru
FOTO: Latvijas Universitātes ēka Torņakalnā svin spāru svētkus
Foto: Uldis Veiss, LNT Ziņas

Otrdien, 28. oktobrī, nosvinēti spāru svētki Latvijas Universitātes Dabaszinātņu centram Torņakalnā, Jelgavas ielā 1.

Tiek plānots, ka Latvijas Universitāte Torņakalnā pirmos studentus uzņems nākamā gada septembrī. Tāpat universitātes vadība norāda, ka līdz ar kompleksa pilnīgu pabeigšanu būs Baltijā modernākais augstākās izglītības un zinātnes centrs.

Dabaszinātņu centrā atradīsies Bioloģijas, Ķīmijas, Medicīnas, Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes, kā arī Optometrijas un redzes zinātnes nodaļa.

Ēkā būs izvietots arī Mikrobioloģijas un biotehnoloģijas institūts un Ķīmiskās fizikas institūts. Tāpat topošajā ēkā tiks iekārtotas sešu valsts nozīmes pētniecības centru laboratorijas: Enerģijas un vides resursu ieguves un ilgtspējīgas izmantošanas tehnoloģiju Valsts nozīmes pētniecības centrs, Farmācijas un biomedicīnas Valsts nozīmes pētniecības centrs, Lauksaimniecības resursu izmantošanas un pārtikas Valsts nozīmes pētniecības centrs, Meža un ūdens resursu Valsts nozīmes pētniecības centrs, Nanostrukturēto un daudzfunkcionālo materiālu, konstrukciju un tehnoloģiju Valsts nozīmes pētniecības centrs, kā arī Sabiedrības veselības un klīniskās medicīnas Valsts nozīmes pētniecības centrs.

Nākamajās projekta kārtās plānots izveidot Humanitāro un Sociālo zinātņu centru, Dzīvības un veselības zinātņu centru u.c. Kompleksā paredzētas studiju servisa un rekreācijas telpas, kā arī dienesta viesnīcas, sporta centrs un ekumeniskā baznīca. Plānots, ka viss komplekss tiks pabeigts līdz 2023. gadam, un tajā mācīsies 15 tūkstoši studentu.

Būvdarbus veic uzņēmums LNK Group.

0 Komentāru