FOTO: Latvijas policistu darbs ieinteresējis arī meiteni no Portugāles

Komentāri
FOTO: Latvijas policistu darbs ieinteresējis arī meiteni no Portugāles
FOTO: Valsts policija

Vakar, 10. februārī, visā valstī norisinājās Ēnu diena un arī Valsts policijā viesojās aptuveni 345 jaunieši. “Ēnotāji” izteica vēlmi sekot līdzi policistu darbam dažādos Valsts policijas iecirkņos.

Tāpat kā citus gadus, arī šogad policija deva jauniešiem iespēju “ēnot” Valsts policijas priekšnieku Intu Ķuzi. “Ēnotāji” kopā ar policijas priekšnieku tikās ar iekšlietu ministru Rihardu Kozlovski, kā arī devās uz Saeimu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jaunieši ne tikai uzzināja par policijas darba specifiku un policijas vēsturi, bet arī apmeklēja īslaicīgās aizturēšanas izolatoru un Operatīvās vadības biroju, kur uzzināja, kā tiek pieņemti iedzīvotāju zvani.

Kopumā Ēnu dienā piedalījās dažāda vecuma bērni un jaunieši – gan no mazākajām klasēm, gan vidusskolēni, kuriem jāpieņem lēmumi par nākotnes profesiju. “Ēnotāji” izrādīja patiesu interesi gan par kriminālpolicijas, gan kārtības policijas dinamisko darbu un veicamajiem pienākumiem.

Jaunieši Ēnu dienā varēja gan aplūkot policijas ekipējumu un transportlīdzekļus, gan arī piedalīties izsaukumos, tā vērojot inspektoru darbu, piemēram, ceļu satiksmes negadījuma vietās. Tāpat Rīgā jaunieši varēja vērot kā iecirkņu policisti sniedz intervijas medijiem, gan arī paši piedalīties un atbildēt uz žurnālistu uzdotajiem jautājumiem.

Latgales reģionā jaunieši kopā ar policistiem piedalījās fizisko normatīvu izpildē, apmeklēja Drošības klasi, kā arī uzzināja par Valsts policijas un pašvaldības policijas sadarbību. Tāpat Krāslavas iecirknī pat viesojās meitene no Portugāles, kura bija ieradusies Latvijā apmaiņas programmas ietvaros. Vidzemes reģionā “ēnotāji” mācījās pieņemt liecības, kā arī piedalījās preventīva rakstura nodarbībās kopā ar citiem jauniešiem. Zemgales reģionā jaunieši uzzināja par Nepilngadīgo prevencijas nodaļas darbu, bet Kurzemes reģionā sekoja līdzi gan inspektoru, gan ekspertu darbam.

Latvijas Valsts policija Ēnu dienā piedalās jau piecpadsmito gadu. Policija ir patiesi priecīga par jauniešu izrādīto interesi un uzdotajiem jautājumiem, kas saistīti arī ar iespējām apgūt policista profesiju. Noslēdzoties Ēnu dienai, vairāki skolēni pauda pārliecību, ka ir ieinteresēti policista profesijā un plāno saistīt savu nākotni ar darbu policijā.

Foto

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl