FOTO: Latvijā ražotās preces Anglijas veikalos tirgo daudz lētāk nekā pašu mājās

37 komentāri
FOTO: Latvijā ražotās preces Anglijas veikalos tirgo daudz lētāk nekā pašu mājās
Lasītāja foto!

Portāls Skaties.lv saņēmis vēstuli no kāda lasītāja, kurš jau septiņus gadus dzīvo Anglijā. Vēstulē jaušams gan prieks, gan ziņkāre – izrādās vietējā poļu veikaliņā, kur nopērkamas arī latviešu preces, Laimas ražotās Prozit konfektes tiek tirgotas daudz lētāk nekā pašā Latvijā.

“Dzīvoju un strādāju Anglijā jau septiņus gadus.Šeit var atrast ļoti labus veikaliņus ar Austrumeiropas precēm – tostarp arī no Latvijas. Turklāt cenas tiešām nav lielākas kā agrāk, kad dabūt Latvijas preci šeit bija ekstra. Dzīvoju pilsētiņā Peterborough, kur ir ļoti laba poļu bāze, kas rūpējas arī par Latvijas klientiem. Šodien iepirku Prozit konfekšu 180 gramu kasti un biju šokā, cik šeit Latvijas produkcija ir lēta, kamēr Latvijā tik “skrūvē” cenas uz augšu. Ziemassvētku iepakojums bez atlaidēm maksā aptuveni 2,60 eiro. Zināju uzreiz, ka Latvijā tik lēti Prozit nekad nav bijis!” raksta lasītājs.

Ņemot vērā, ka cena tiešām pārsteigusi Anglijas pilsētiņas iedzīvotāju viņš palūdza Latvijā dzīvojošajiem iesūtīt arī fotogrāfiju no tautiešiem dzimtenē, kur redzama ar cenu, par kādu Prozit tiek tirgots Latvijā. “Saņēmu bildi – no 5,29 eiro nocenots uz 4,49 eiro. Abi attēli uzņemti šā gada novembrī. Kāpēc pašmāju produkcija Latvijā ir tik dārga un tajā pašā laikā eksportam tiek atdots par “kapeikām”? Protams, es nesūdzos par zemo cenu šeit – vienkārši domāju, ka Latvijā arī vajadzētu būt krietni lētāk,” raksta lasītājs.

Lasītāja foto!

Lasītāja foto!

Ar konfekšu ražotāju Laima portāls Skaties.lv sazināsies tuvākajā laikā un skaidros – kādēļ Anglijā konfektes ir lētākas nekā pašu mājās! Seko līdzi!

Foto – Latviešu preces citā Anglijas pilsētiņā Mensfīldā:

37 komentāri