FOTO: Lasīšanas diena pulcē desmitiem lasītgribētāju

Komentāri
FOTO: Lasīšanas diena pulcē desmitiem lasītgribētāju
FOTO: LETA

Lasīšanas dienas zibakcijā Esplanādē pie Raiņa pieminekļa pulcējas vairāki desmiti lasītāju. Zibakcijā piedalās cilvēki vecuma amplitūdā no skolēniem līdz pensionāriem. Katram līdzi ir grāmata. Vairāki cilvēki lasa skaļi, bet citi grāmatas pārlapo pie sevis klusībā. Kāds vīrietis uz zibakciju ir ieradies ar e-lasīšanas ierīci.

Cilvēki lasa gan prozu, gan dzeju. Vairāki cilvēki izvēlējušies lasīt Raiņa darbus. Zibakcijā piedalās Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes dekāns Andris Grīnfelds un apgāda Zvaigzne vadītāja Vija Kilbloka, kura lasa Romēna Puertolā grāmatu Neparastais ceļojums, kurā faķīrs iestrēga Ikea skapī.

Kā ziņots, atgādinot par lasītprasmes un lasītprieka nozīmīgumu personības izaugsmē, šodien plkst. 12.15 visā Latvijā norisinās Lasīšanas dienas zibakcija.

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl