Vērā ņemami panākumi privātās sarunās vai uzvaras cīņā par mīkstāku krēslu šodien nesolās. Mēģini nedomāt un nerunāt par profesionālās karjeras jautājumiem, bet pievērsies savu interešu radošām izpausmēm.
Lai arī daži no taviem plāniem tiks nokritizēti un to darīs tie cilvēki, kuriem pašiem nav nekādu plānu, tāpēc neņem ļaunā. Pie šiem jautājumiem atgriezīsies pēc dažām dienām un tad jau būs cita saruna un citi lēmēji.
Vislabākais saziņas un komunikācijas veids šodienai ir virtuālā interneta metode. Tātad šodien labāk ar distanci. Izdarīsi daudz vairāk, nekā sēžot bezjēdzīgās pusdienās vai pavadot laiku sastrēgumos.
Neignorē atpūtas nozīmīgumu, jo optimisma un cerību avots būs tie cilvēki, kuri ir tavi dvēseles radinieki. Fokusējies uz savām personīgajām interesēm, lai nelietu ūdeni uz svešām dzirnavām.
Dienas laikā pieaugs tavu personīgo vajadzību un vēlmju pretstatījums tam, ko vēlas partneris. Līdz sadursmei nenonāksi, bet pirms rīkojies tomēr centies taktiku pārrunāt ar saviem sabiedrotajiem vai tuvajiem.
Šodien nepaej garām kaimiņa durvīm tās neatvēris. Izmanto visas iespējas aprunāties ar blakus dzīvojošajiem, jo ar tevi aprunājoties, viņi ieraudzīs kopīgās iespējas un priekšrocības, ko sniedz labas attiecības.
Atradīsi to, ko meklējis un tavas īstermiņa vajadzības un iegribas viegli piepildīsies. Arī mazie asumiņi ar mājiniekiem izrādīsies tikai tādas lāstekas, nevis aisbergu smailītes.
Šodien tavas alkas pēc zināšanām vai pēc kādas konkrētas informācijas mudinās tevi pavadīt visu dienu virtuālajā vidē, dzenot pēdas vajadzīgajiem informācijas glabātājiem.
Apbruņojies ar pienācīgo pacietības devu, jo notikumu attīstība nebūs tik zibenīga, kā tev labpatiktos. Pastāv iespēja saņemt interesantu izklaides piedāvājumu vai apspriest kārotā nosacījumus.
Nevairo sevī tos instinktus, kuri palielina individuālista un privātīpašnieka garu. Atvērtība un demokrātiskas lēmumu pieņemšanas metodes nāks tev vairāk par labu, jo īpaši risinot attiecību jautājumus.
Apķērība, un zinātkāre apvienojumā ar prasmi pareizajā brīdī uzdot vajadzīgos jautājumus un īstajā brīdī sarunu pārtraukt, tevi šodien izvedīs cauri jaunās informācijas labirintiem veselu un neskartu.
Cilvēku labvēlību novērtē un atmaksā ar to pašu. Abpusējie laipnības un uzmanības žesti noderēs, ja vēlēsies iegūt kādu tev svarīgu informāciju, kura netiek publiskota. Visas tavas iniciatīvas, pat neordinārās, tiks ļoti labi uztvertas.
Uz neliela pakalniņa Katlakalna mežiņā, priežu ieskauta, paslēpusies Katlakalna baznīca, kas tagad pamatīgi zaudējusi savu spozmi un kuras renovācijā patlaban tiek ieguldīti iespaidīgi līdzekļi – 900 tūkstoši eiro. Baznīca ir unikāla, pirms vairāk nekā 220 gadiem celta, interesantā apaļā formā.
Katlakalna draudze pastāv jau kopš 16. gadsimta, un sākotnēji tai bijusi sava koka baznīciņa, kas nodegusi. Tad tika uzcelta pašreizējā mūra, apaļās formas baznīca. Vēsturiski uz Katlakalna baznīcu brauca arī zvejnieki un zemnieki arī no otras Daugavas puses – tur, kur tagad ir Ķengarags un Rumbula, stāsta draudzes priekšnieks un īpašumu pārvaldnieks Pēteris Eriņš.
“Cilvēki dažkārt vaicā, kādēļ meža vidū ir nepieciešama šāda baznīca. Taču te ir tā, ka agrākos laikos arī Rumbula un Ķengarags – teritorija otrpus Daugavai – kādreiz bija Katlakalns. Baznīca bija tā, kas savienoja abus Daugavas krastus. Cilvēki vasarā brauca ar laivām pāri Daugavai, ziemā – ar kamanām un zirgu pajūgiem,” stāsta P. Eriņš.
Portālam Skaties.lv tika ļauts ieskatīties šīs baznīcas vērienīgajos renovācijas darbos pirms tā tiek atvērta apmeklētājiem! Skaties foto!
Jau no ārpuses dievnams pārsteidz ar savu netradicionālo formu – tas ir apaļš ar apaļu kupolu un mazu zvanu tornīti. Baznīcas iekšienē ir arī uzsvērtas apaļās formas. Soli un ērģeļu balkons ir veidoti nepabeigta apļa formā ar pievērstību altārim, un lielais, gaišzilais kupols rada plašu debess iespaidu. Ap pašu baznīcu ir profesora un ilggadējā mācītāja Roberta Feldmaņa stādītais dārzs. Interesanto ēku būvējis tā laika Rīgas pilsētas labākais arhitekts un pilsētas galvenais būvmeistars Kristofers Hāberlands. “Latvijā šī ir vienīgā apaļas formas mūra luterāņu baznīca,” stāsta P. Eriņš. Tiek pieļauts, ka uzkalniņš, uz kura atrodas baznīca, ir veidots mākslīgi.
Interesi, ka baznīca daudzkārt salīdzināta ar Romas Panteonu – tajā skaidri saskatāma atbilstība antīkajām būvformām, kas ir pamats klasicisma arhitektūrai. Tiesa gan, baznīcas diametrs ir salīdzinoši neliels – 18 metri.
Ņemot vērā tās cienījamo vecumu, Katlakalna baznīcas stāvoklis tagad ir visai bēdīgs. Baznīca gan laika gaitā nosēdusies, tāpat tajā manāmas arī dažas draudīgas plaisas. Tādēļ tagadējā draudze esot pieņēmusi lēmumu to restaurēt. Šāda doma esot bijusi jau vairākus gadus, taču ieceri varēja sākt īstenot pēc tam, kad draudze pārdevusi daļu baznīcai piederošās zemes. Projekts tika izstrādāts “treknajos gados” – 2007. gadā, taču tad esot uznākusi krīze un iecere atlikta.
Taču, kopumā no šīs draudzes līdzekļiem baznīcas renovācijai atvēlot aptuveni 900 tūkstošos eiro, pērn maijā tika uzsākti renovācijas darbi. Tos cerēts pabeigt šā gada beigās, taču, ļoti iespējams, ka darbi vēl ievilksies, jo atklājies, ka celtnes stāvoklis ir vēl bēdīgāks nekā domāts pirms darbu sākšanas.
Savukārt, baznīcas logu un durvju restaurācijā draudze piesaistījusi Eiropas reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzekļus teju 50 tūkstošu eiro apmērā.