FOTO: ieskats mācību Saber Strike viesu dienā Ādažu poligonā

0 Komentāru
FOTO: ieskats mācību Saber Strike viesu dienā Ādažu poligonā
Nacionālie bruņotie spēki

13. jūnijā Ādažu poligonā norisinās mācību Saber Strike viesu un mediju diena, kuru apmeklē aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis, Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Raimonds Graube, kā arī ASV armijas Eiropā komandiera vietnieks ģenerālmajors Timotijs Makgīrs, Mičiganas pavalsts Nacionālās gvardes komandieris ģenerālmajors Gregorijs Vadnaiss, ASV 4. kājnieku divīzijas komandiera vietnieks brigādes ģenerālis Džeimss Mingus un 127. aviobrigādes komandieris brigādes ģenerālis Džons Slokums, kā arī citas augstas amatpersonas.

Viesi novēro uzbrukuma un aizstāvības uzdevumu, kurā piedalīsies Polijas un Norvēģijas karavīri, kā arī kaujas šaušanu, ko veiks tanki Abrams, un tuvā gaisa atbalstu, ko nodrošinās ASV Gaisa spēki.

Tāpat 13. jūnijā mācību laikā Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Raimonds Graube svinīgi parakstīs Latvijā izvietotās NATO spēku integrācijas vienības pilnu spēju izvērtēšanas deklarāciju.

No 11. jūnija līdz 21. jūnijam Ādažu poligonā un tam pieguļošajās teritorijās norisināsies starptautisko militāro mācību Saber Strike lauka taktiskais vingrinājums, kurā piedalīsies vairāk nekā 2100 karavīru no ASV, Latvijas, Lietuvas, Lielbritānijas, Norvēģijas un Polijas.

Saber Strike ir ikgadējas ASV vadītas apvienotās sauszemes un gaisa spēku mācības, kas tiek organizētas jau kopš 2010. gada. Tās ir iekļautas arī NATO vadīto mācību sērijā Allied Shield.

Foto: 13. jūnijs Ādažu poligonā

0 Komentāru