FOTO: ieplūstot aukstajam gaisam, tvaiko jūra, bet tas no krasta nav redzams. Kāpēc?

0 Komentāru
FOTO: ieplūstot aukstajam gaisam, tvaiko jūra, bet tas no krasta nav redzams. Kāpēc?
Foto: Jānis Zariņš / TV3 Ziņas / Kristīne Ozolniece / LNT Ziņas

Šodien pār Rīgas līci un pārējo Baltijas jūru ieplūdis tik auksts gaiss, ka sākusies strauja ūdens tvaikošana no Baltijas jūras jeb jūras “vārīšanās”. Diemžēl šī retā dabas parādība nav pārāk labi saskatāma no krasta, visticamāk, stiprā vēja dēļ. Virs jūras gan veidojas mākoņi un migla.

Tā dēvēto jūras ”vārīšanos” izraisa auksto gaisa masu pēkšņa ieplūšana virs Rīgas jūras līča. Gaisa temperatūra mākoņu augstumā virs Rīgas līča un ūdens temperatūra atšķīrās vairāk par 20 grādiem. Līdz ar to no jūras, kā arī citām neaizsalušām ūdenstilpēm, ceļas garaiņi. Šo procesu veicina arī spēcīgā vēja radītie viļņi.

Jau vēstīts, ka cerības ieraudzīt jūru kā burbuļojošu ūdens grāpi ir visai maza. Visticamāk, jūra būs tīta biezā miglā, kas varētu radīt zināmas problēmas aviosatiksmē un kuģiem.

LNT Ziņas noskaidroja, ka snigšana Kurzemē šodien izskaidrojama tieši ar Baltijas jūras tvaikošanu – virs jūras veidojas gubu mākoņi, kas virzās uz Kurzemi un veido nokrišņus sniega un puteņa veidā.

Interesantā dabas parādība piesaistījusi arī iedzīvotāju interesi, tomēr daudzi ir izbrīnīti, ka jūra negaro gluži kā verdošs ūdens.

Foto

Reportāža no jūras TV3 Ziņās plkst. 19.00!

0 Komentāru