FOTO: grāmatā ”Zīmju valoda: latviešu žesti” apkopoti latviešu un Latvijas politiķu žesti

1 komentārs
FOTO: grāmatā ”Zīmju valoda: latviešu žesti” apkopoti latviešu un Latvijas politiķu žesti
FOTO: Kristīne Ozolniece, LNT Ziņas

Trešdien, 11. janvārī, tiek prezentēta Janīnas Kursītes grāmata ”Zīmju valoda: latviešu žesti”. Grāmatā vesela nodaļa veltīta arī Latvijas politiķu žestiem, vēsta LNT Ziņas. 

Grāmatas autore atklāj, ka neviens no aptaujātajiem politiķiem nav atteicies sniegt komentāru par žestu izmantošanu ikdienā.

”Žestikulē visi, pat tie, kuri domā, ka to nedara,” atklāj grāmatas autore.

Bijušais Latvijas prezidents Guntis Ulmanis atzina, ka nekad neesot domājis par žestiem. Viņš arī piebilda, ka, viņaprāt, Andris Šķēle ir viens no pirmajiem Latvijas politikā, kurš novērtējis žestu valodu.

”Žestu lielmeistaru trijotne – Birkavs, Viršs un Riekstiņš. Starptautiskā mēroga lielākais meistars bija Fidels Kastro. Viņš varēja nerunāt, bet auditorija grima ovācijās,” piebilda Ulmanis.

Grāmatas prezentācijā piedalās arī Latvijas bijušie prezidenti, Guntis Ulmanis, Valdis Zatlers, Andris Bērziņš. Starp viesiem ir arī Alfrēds Rubiks un Anatolijs Gorbunovs.

Grāmatā, pamatojoties uz folkloras, daiļliteratūras, memuāru un mūsdienu interviju avotiem, detalizēti aplūkota latviešu neverbālā jeb žestu valoda.

Foto

Vairāk uzzini LNT Ziņās plkst. 20:00!

1 komentārs