4 komentāri

Dzīvnieku aizstāvības biedrība Dzīvnieku brīvība lūgusi Valsts policiju uzsākt kriminālprocesu pret A/S Grobiņa par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem. Jūnija sākumā zvēraudzētavā nosalstot gājuši bojā 472 ūdeļu mazuļi, jo dzīvnieku agrīnā attīstības posmā nav bijuši nodrošināti dzīvībai svarīgi apstākļi.

Vides un dzīvnieku aizsardzības organizāciju apvienības Sabiedrība pret kažokādām rīcībā ir nonākuši dokumenti, kas apliecina, ka šā gada 4.-5. jūnijā A/S Grobiņa Dubeņu zvēraudzētavā 472 ūdeļu mazuļi ir nosaluši, jo ūdeļu mazuļu migas netika nodrošinātas ar pakaišiem, kā to paredz dzīvnieku turēšanas noteikumi. Atbilstoši Dzīvnieku aizsardzības likumam, dzīvnieku turēšanas noteikumu neievērošana, kas apdraud dzīvnieka veselību vai var izraisīt tā nāvi, kvalificējama kā cietsirdīga izturēšanās pret dzīvniekiem, par kuru ir atbildīgs dzīvnieku īpašnieks.

”Tā ir cietsirdīga izturēšanās pret dzīvniekiem, kas būtu krimināli jāsoda. Savā darbā mēs bieži sastopamies ar labturības problēmām zvēraudzētavās, kuru pamatā ir pati industrijas specifika – dzīvniekus tur ļoti šauros režģu būros, viņu vajadzībām nepiemērotos apstākļos. Faktiski dzīvnieki ir bezpalīdzīgā stāvoklī un nespēj nedz parūpēties par sevi, nedz sevi aizstāvēt. Kažokzvēru audzēšana ir nežēlīgs bizness pēc savas būtības,” informē Organizācijas Dzīvnieku brīvība valdes priekšsēdētājs Aivars Andersons.

Dzīvnieku atstāšana bez aprūpes A/S Grobiņa zvēraudzētavā nonāca sabiedrības redzeslokā arī 2014. gada rudenī, kad organizācija Dzīvnieku brīvība publicēja videomateriālus no Dubeņu zvēraudzētavas, kuros redzami dzīvnieki ar ielaistām infekciju saslimšanām un neapkoptām brūcēm, kā arī miruši dzīvnieki būros kopā ar dzīviem dzīvniekiem.

TOP komentāri

 • moins
  0 0 0

  moins

  Lai Dievs žēlīgs... kāpēc dzīvas būtnes tā jāspīdzina. Šādu biznesu LV jāaizliedz. Diez kāda ir uzņēmuma misija? Pirms gadiem 10 laikam bija cita vadība. Cita attieksme. Žēl dzīvnieciņu. Kretīni tie kas lien naudas dēļ lietās,kuras neprot darīt
 • cietsirdīgi
  0 0 0

  cietsirdīgi

  Atņemt licences. Aizliegt turpināt komercdarbību. Dzīvnieku bendes. Pašiem ādu par acīm novilkt un Jaunsleinei pirmajai tad visiem citiem nemākuļiem.
 • Ineta
  0 0 0

  Ineta

  Mīļie ļautiņi-uzlikt vissssbbbargāko sodu un ATLAIST no darba,jo viņi nav sav amata brāļi-ārā no muižas................................................

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Tests - ko tu zini par alus vēsturi?

Tests - ko tu zini par alus vēsturi? 8

Alus plūdi Londonā – vai tas maz ir iespējams? Izpildi testu par alus vēsturi, uzzini pārsteidzošus faktus un tiec pie sertifikāta! Neizpaliks arī balva.

Lasi vēl