Foto: Carnikavā vasaras saulgriežu laikā izgaismo Latviju

0 Komentāru
Foto: Carnikavā vasaras saulgriežu laikā izgaismo Latviju
Foto: Jānis Zariņš, TV3 Ziņas

Ceturtdien Carnikavā notika viens no Latvijas simtgades oficiālajiem notikumiem – akcija “Izgaismo Latviju”.

“Latvijas simtgade ir brīnišķīgs notikums, kas mūsu mūžā notiek vienīgo reizi. Akcija “Izgaismo Latviju” ir iespēja valsts simtgadē paveikt ko īpašu – apzināt pašiem savas valsts novadus un gājienā apmīļot mūsu valsti tās dzimšanas dienā,” sacīja viena no akcijas “Izgaismo Latviju” idejas autorēm, Imanta Ziedoņa muzeja pārstāve Žanete Grende.

21. jūnijā katrs Latvijas iedzīvotājs tika aicināts piedalīties un noiet vienu kilometru Latvijas pierobežā paša izvēlētā vietā un pulcēties pie pierobežas pašvaldību organizētajiem ugunskuriem. Latvija tādējādi kļūtu par pirmo valsti pasaulē, kuras iedzīvotāji valsts simtgadei par godu apgājuši ap savu valsti un izgaismojuši tās robežu ar ugunskuriem.

Akcija “Izgaismo Latviju” ir viens no oficiālajiem Latvijas simtgadei veltītajiem pasākumiem, kuru organizē fonds “1836” un Imanta Ziedoņa muzejs ar bankas “BlueOrange” atbalstu un 43 pierobežas novadu pašvaldību aktīvu līdzdalību. Pēdējo divu gadu laikā iezīmēta 1836 kilometrus garā ceļa infrastruktūra, apzinātas atpūtas vietas un naktsmītnes gājējiem vai braucējiem, kuri nākotnē vēlēsies mērot kādu šī ceļa daļu.

0 Komentāru