FOTO: Balticovo pēc ”labturības skandāla” izrāda vistu kūtis

Komentāri

Atverot savas vistu kūtis publiskai apskatei, atvainošanos klientiem par dzīvnieku tiesību aizstāvju safilmētajos video nepatīkamajiem skatiem šodien pauda uzņēmums Balticovo. Atzīstot dažas nepilnības, viens no lielākajiem pārtikas ražošanas uzņēmumiem Latvijā uzskata, ka vairums pārmetumu ir mīti par vistu audzēšanas apstākļiem.

Balticovo ir lielākais olu ražotājs ne tikai Baltijā, bet visā Ziemeļeiropā. Pēdējās nedēļas tirgus līderim bijušas spriedzes pilnas, kopš dzīvnieku brīvības aktīvisti ielauzās uzņēmuma kūtīs un video ar nepatīkamiem skatiem strauji izplatījās internetā.

Lai kliedētu, kā paši saka, mītu, ka uzņēmumā sprostos vistas dzīvojušas īpaši cietsirdīgos apstākļos, Balticovo pirmoreiz uzņēmuma vēsturē nolēma ielaist kūtīs operatorus, lai sabiedrība var pārliecināties par putnu labturības apstākļiem.

Foto

Uzņēmums akcentē, ka putnu blīvuma pārkāpumi novērsti, savukārt pakaišu dažos būros tiešām trūkst, taču tos nav iespējams nomainīt olu dēšanas ciklā. Tāpat tika uzsvērts, ka putnu atspalvošana ir pilnīgi normāla parādība industriālā ražošanā.  Žurnālisti arī tika iepazīstināti, kāpēc cāļiem tiek apgriezti knābji.

Uzņēmuma pārstāvji vairākkārt uzsvēra, ka, viņuprāt, dzīvnieku aizstāvji rīkojušies nekonsekventi, kas esot aizdomīgi.

Uzņēmums atzīst, ka reputācija esot iedragāta, taču par konkrētiem zaudējumiem esot runāt pāragri. Vismaz pagaidām neviens klients no Balticovo produkcijas neesot atteicies.

Lasi vēl