Komentāri
FOTO: Baltica 2015 ietvaros ar vērienu norisinās latviskie pirts svētki
FOTO: F64

Starptautiskā folkloras festivāla Baltica 2015 ietvaros Brīvdabas muzejā norisinās latviskie pirts svētki. Pirmo reizi vienkopus sapulcējušies pirtnieki no visiem Latvijas novadiem.

Latviešu pirts kultūra, kas ir nodota no paaudzes paaudzē un bagātīgi saglabāta līdz mūsdienām, ir viena no mūsu tautas identitātēm un mantojuma sastāvdaļām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Paklausījušies etnogrāfisko ansambļu uzstāšanos, apmeklētāji ar lielu aizrautību vēroja kā jāsien pirts slotas. Un drosmīgākie arī izmantoja iespēju nopērties.

Latviskajā pirts kultūrā liela nozīme ir arī dažādiem rituāliem gan pēršanās laikā, gan arī pirms un pēc tās. Pareiza pēršanās uzlabo veselību un ļauj izbēgt no slimībām.

Rīkotāji atzīst, ka Latvijas tradicionālās pirtis pēdējos gadus kļūst aizvien populārākas. Līdzīga tendence vērojama arī tuvējās ārzemēs. Piemēram, lietuvieši stāsta, ka pie viņiem cilvēki nesmādē apvienot dažādu tautu tradīcijas. Piemēram, Tibetas.

Pirts svētki Brīvdabas muzejā turpināsies līdz pulksten pat 11 vakarā.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl