FOTO: atklāta jauna papīra apstrādes ražotne, kas pilnībā uzbūvēta no koka

Komentāri
FOTO: atklāta jauna papīra apstrādes ražotne, kas pilnībā uzbūvēta no koka
FOTO: Jānis Eglītis ()

Latvijas kokapstrādātājs Latvijas Finieris šodien atklājis jaunu impregnēšanas ražotni Rīgā. Rūpnīcu sāka celt pagājušā gada nogalē un tajā izmantos modernu un videi draudzīgu impregnētā papīra ražošanas tehnoloģiju.

Ieguldot 10 miljonus eiro, attiecīgā produkta ražošanas jauda ir dubultota, un šo procesu apkalpos 12 darbinieki, kuri strādās trīs maiņās. Ražotnē ieguldīti kopā 10 miljonu eiro.

Procesā izdalītās gāzes nenonāk atmosfērā, bet tiek savāktas un sadedzinātas speciālā ierīcē un nonāks atpakaļ ēkā, kas pilnībā uzbūvēta no koka, kas esot kārtējais pierādījums nozares attīstībai.
Jaunajā impregnēšanas ražotnē saražotās produkcijas vērtība būs apmēram 15 miljoni eiro gadā, tajā patērētais papīrs – apmēram 40 miljoni kvadrātmetru gadā jeb 12 futbola laukumi dienā, bet energoefektivitātes pieaugums – apmēram 20%, salīdzinot ar iepriekšējo procesu.

Foto

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl