FOTO: 100 Kučinska premjerēšanas dienas 100 bildēs

Komentāri
FOTO: 100 Kučinska premjerēšanas dienas 100 bildēs

Piektdien, 20. maijā, premjers Māris Kučinskis aizvadīs simto dienu šajā amatā. Sēžoties valdības vadītāja krēslā, viņš solīja, ka ministri nevarēs gulēt mierīgi, un tagad var secināt, ka arī viņam šis laiks aizritējis visai saspringtā gaisotnē. Vismaz viņš pats atzīst, ka šķitis, ka premjera darbs būs vieglāks.

Kučinskis ir pirmais premjers, ko virzījis Valsts prezidents Raimonds Vējonis, un viņš amatā stājās 11. februārī, nomainot Laimdotu Straujumu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pirmās simts dienas gan ir pamats minēt tikai attiecībā uz daļu viņa valdības – vairāk nekā puse jeb astoņi no 13 ministriem darbu sāka jau Straujumas laikā. Tāpēc ne velti Kučinska valdības apstiprināšanas dienā viens no biežāk dzirdētajiem teicieniem bija tie paši vēži citā kulītē”.

Kā var secināt no sabiedriskās domas aptaujām, lielai daļai sabiedrības ar šo laiku bijis par maz, lai saprastu, ko viņi domā par Kučinska darbību. 40% atzīst, ka nezina, kā vērtē premjera darbību. Nedaudz vairāk jeb 41% premjera darbu vērtē pozitīvi vai drīzāk pozitīvi, bet 19% procenti – negatīvi vai drīzāk negatīvi.

Tikmēr gana skaidri savu viedokli paudušas vairākas nozaru organizācijas. Pirmajās simt dienās Kučinskis piedzīvojis mediķu aicinājumu Saeimai vērtēt viņa atbilstību amatam, un arī ģimenes ārsti plāno piketu pie valdības ēkas. Skaļu kritiku šajā laikā izpelnījušies vairāki valdības ministri.

Pats Kučinskis savukārt teicis, ka ministrus vērtēs pēc darbiem. Pirmā atskaitīšanās gaidāma rudenī, jo līdz 1. septembrim ministrijām jāziņo par sasniegto valdības rīcības plāna īstenošanā.

Foto: 100 Kučinska premjerēšanas dienas 100 bildēs

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl