FM piedāvā samazināt iedzīvotāju ienākuma nodokli, atcelt solidaritātes un saglabāt mikrouzņēmumu nodokli

0 Komentāru

Finanšu ministrija (FM) nodokļu reformai piedāvā samazināt iedzīvotāju ienākuma nodokli līdz 20%, atcelt solidaritātes nodokli un saglabāt mikrouzņēmumu nodokli.

Šodien finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes sēdē informēja par FM iecerētajām izmaiņām nodokļu politikā. Izstrādājot jauno nodokļu politiku, Finanšu ministrija saņēma un analizēja Latvijas Bankas, Latvijas Darba devēju konfederācijas, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras, OECD, Pasaules Bankas, domnīcas “Certus” u.c. organizāciju priekšlikumus.

Finanšu ministrija un pārējie priekšlikumu autori ir vienisprātis, ka Latvijā ir liels darbaspēka nodokļu slogs, īpaši mazajām algām.

Finanšu ministrija piedāvā reformēt darba spēka nodokļus, ieviešot iedzīvotāju ienākuma nodokļa likmi 20% ieņēmumiem līdz 45 000 eiro gadā, bet ieņēmumiem virs 45 000 eiro gadā atstāt pašreizējo likmi 23% apmērā. Finanšu ministrija arī piedāvā celt minimālo algu līdz 430 eiro, kā arī atcelt solidaritātes nodokli.

Piedāvājums paredz noteikt diferencēto nepaliekamo minimumu no 0 līdz 300 eiro, proti, ja cilvēka ienākumi ir 1350 eiro, tad nodoklis tiek rēķināts no katra saņemtā eiro, savukārt cilvēkam ar minimālo algu, ar nodokli sāktu aplikt tikai to summu, kas lielāka par 300 eiro.

0 Komentāru