Komentāri

Ar iecerētajām izmaiņām nodokļu sistēmā šodien klajā nāks Finanšu ministrija, kas par tām ziņos Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes sēdē. Šodien ministrijas priekšlikumi tiks apspriesti ar dažādām organizācijām.

Viena no iespējamajām izmaiņām, ko atbalsta gan uzņēmēji, gan arī Latvijas Bankas eksperti, ir iedzīvotāju ienākuma nodokļa likmes pazemināšana no 23-20%. Centrālā banka norāda, ka šādā gadījumā reālo ienākumu pieaugums atspoguļosies lielākā patēriņā un līdz ar to arī lielākos nodokļu ieņēmumos. Mazāku algu saņēmējiem varētu palielināt ar nodokli neapliekamo minimumu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Darba devēju ieskatā 300 eiro ir tā summa, kas izskatītos cienījami uz citu Eiropas Savienības valstu fona. Uzņēmēju organizācijas arī joprojām uzstāj, ka jāatceļ solidaritātes nodoklis.

Sociālo iemaksu jomā izskanējis variants, ka daļa – iespējams, viens procents – būtu jāiezīmē veselības apdrošināšanai. Katrā ziņā to atbalsta darba devēji, lai motivētu maksāt nodokļus.

Radikālākas izmaiņas ienākumu aplikšanā ar nodokļiem, iespējams, gaida arī uzņēmējus. Gan no sabiedrisko organizāciju, gan centrālās bankas puses izskan priekšlikums peļņu, kas tiek ieguldīta attīstībā, aplikt ar nulles nodokli, bet pārējai piemērot 20% likmi. Tikpat lielu likmi Latvijas Banka piedāvā piemērot ienākumam no kapitāla un kapitāla pieaugumam, piemēram, saistībā ar finanšu ieguldījumiem. Savukārt patlaban lielākā neskaidrība esot par mazā biznesa regulējumu – tur priekšlikumi esot visai ”zaļā stadijā”.

Tāpat izskanējis priekšlikums nemainīt pievienotās vērtības nodokļa likmi, pagaidām nav ziņu arī par to, ka būtu iecere mainīt nekustamā īpašuma nodokli vai akcīzes nodokli.

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl