FKTK sācis pārbaudi par iespējamiem Krievijas prezidenta meitu slepeniem banku kontiem Latvijā

0 Komentāru
FKTK sācis pārbaudi par iespējamiem Krievijas prezidenta meitu slepeniem banku kontiem Latvijā
Foto: EPA / LETA

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) ir sākusi pārbaudi par iespējamiem Krievijas prezidenta Vladimira Putina meitu slepeniem banku kontiem Latvijā, tā šorīt intervijā LNT rīta ziņu raidījumam “900 sekundes” sacīja komisijas vadītājs Pēters Putniņš.

“Ja cilvēkam nav citi ierobežojumi, ir tiesības atvērt kontu Latvijas bankā arī Krievijas prezidenta meitām. Ja viņas nav kādos sankciju sarakstos,” piebilda Putniņš.

Cita lieta esot, ja tas notiekot ar kaut kādu kompāniju starpniecību. “Ja tur ir kaut kāds, nezinu, slēpts bizness vai kaut kādas tādas lietas, kas varbūt nav no noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas viedokļa izpētītas. Ja mums parādīsies, piemēram, pārbaudē, ka beneficiāru sarakstos šo personu nav, ir citas personas, un izrādīsies, ka, lūk, ir meita, meitas, lūk, tie ir noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas pārkāpumi. Tie būs pārkāpumi, tāpēc, ka lietas nav dokumentētas pareizi,” skaidroja FKTK vadītājs.

Putniņš uzsvēra, ka bankām naudas izcelsme ir jāpārbauda automātiski. ”Vai tās ir Krievijas prezidenta meitas, vai tās ir arābu šeiha princeses, kādas mums arī šeit šad tad mēdz būt, tam nav pilnīgi nekāda sakara, nekādas atšķirības, kā tiek pārbaudīta līdzekļu izcelsme.”

Jau ziņots, ka ASV žurnāls “Mother Jones” iepriekš publicējis fragmentus no grāmatas par Krievijas iejaukšanos ASV prezidenta vēlēšanās. Cita starpā fragmentos minēts, ka Krievijas prezidenta meitām Latvijā ir slepeni banku konti.

0 Komentāru