FKTK: “PrivatBank” klientiem nav pamata uztraukties

Komentāri

Ukrainas “PrivatBank” ir lielākais akcionārs bankai “PrivatBank” Latvijā. Pēc aktīvu apjoma šī ir 12. lielākā banka Latvijā, un eksperti norāda, ka tā nav nozīmīgs spēlētājs banku tirgū. Finanšu un kapitāla tirgus komisijā pēcpusdienā informēja, ka Ukrainas lēmums nacionalizēt “PrivatBank” tiešā veidā neietekmēs Latvijas bankas darbību, jo tā darbojas neatkarīgi, un tai ir labi finanšu rādītāji.

Jeļena Ļebedeva, FKTK Uzraudzības departamenta direktore

Līdz ar šo lēmumu bankā mainās lielākais bankas akcionārs. Netiešā veidā līdzdalību Latvijas “PrivatBank” iegūst Ukrainas valdība. Mēs arī visu laiku esam kontaktā ar mūsu banku, ar “PrivatBank” Latvijā, un mēs redzam, ka situācija ir stabila un mierīga, klienti ir mierīgi, ļoti normāli komunicē ar banku, kas arī ir normāli. Es uzskatu, ka “PrivatBank” klientiem nav nekāda pamata uztraukties un banka strādā ierastā režīmā.

Ukrainas “PrivatBank” pieder 46,54% Latvijas “PrivatBank” akciju. Tagad banku uzraugi sākuši jaunā akcionāra pārbaudi un plāno noskaidrot arī Ukrainas valdības nodomus attiecībā uz Latvijas “PrivatBank”.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Latvijas “PrivatBank” pēcpusdienā izplatīja paziņojumu, ka banka strādā kā ierasts un bez jebkādiem ierobežojumiem. Jāatgādina, ka visi noguldījumi Latvijā strādājošajās bankās līdz 100 000 eiro ir valsts apdrošināti.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl