FKTK piemēro 1,4 miljonu eiro sodu “Swedbank” par pārkāpumiem darījumu kontrolē

Komentāri

Kaunā kritusi Latvijas lielākā banka “Swedbank”. Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) tai piemērojusi nepilnu 1,4 miljonu eiro soda naudu par nepietiekamu aizdomīgu darījumu kontroli. “Swedbank” savu vainu atzinusi un sola laboties – tā apņēmusies pārtraukt sadarbību ar aizdomīgiem klientiem – nerezidentiem.

Banku uzraugi pārbaudē “Swedbank” konstatējuši Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likuma pārkāpumus. Atklājies, ka banka nav pievērsusi pietiekamu uzmanību aizdomīgu klientu darījumiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Banka sola trūkumus novērst un pārtraukt sadarbību ar aizdomīgiem nerezidentiem.

“Swedbank” pagājušajā gadā nopelnīja 121 miljonu eiro. 1,4 miljonu eiro sods ir mazāks nekā likumā noteiktais maksimālais sods, jo banka brīvprātīgi sākusi novērst pārbaudē atklātos trūkumus un uzlabot kontroles sistēmu. Samaksāto sodu ieskaitīs valsts budžetā. Līdzīgas pārbaudes kā “Swedbank” banku uzraugi patlaban veic arī citās kredītiestādēs.

Atgādinām, ka pēdējā gada laikā Finanšu un kapitāla tirgus komisija sodījusi vairākas bankas: “Privatbank” piemērots sods 2 miljonu eiro apmērā, “Baltic International bank” 1,1 miljons eiro, bet “Trasta komercbankai” anulēta licence. Šā gada maijā 3,2 miljonu eiro sods piemērots “ABLV Bank”.

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl