FKTK: “ABLV bank” pašlikvidācija ir pilnīgi iespējamais variants

0 Komentāru
FKTK: “ABLV bank” pašlikvidācija ir pilnīgi iespējamais variants
FOTO: LETA

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) patlaban nesaskata šķēršļus “ABLV Bank” pašlikvidācijas plāna apstiprināšanai, piektdien žurnālistiem sacīja FKTK Noregulējuma un garantiju fonda daļas vadītāja Jeļena Ļebedeva.

“Banka ir ļoti likvīda, tāda ir lielākā daļa tās aktīvu. FKTK vēl vērtēs bankas pašlikvidācijas plānu, taču pašlaik pēc finanšu datiem pašlikvidācija ir pilnīgi iespējamais variants no finansiālās puses,” norādīja Ļebedeva.

Viņa piebilda, ka pirmdien, 5. martā, ir termiņš, kurā “ABLV Bank” pašlikvidācijas plāns jāiesniedz vērtēšanai FKTK. “Likumā noteiktais termiņš ir piecas darba dienas pēc pašlikvidācijas lēmuma pieņemšanas,” skaidroja Ļebedeva.

Kā zināms, maksimālai klientu un kreditoru interešu aizstāvībai, un, ņemot vērā Eiropas Centrālās bankas (ECB) lēmumu par likvidācijas procesa sākšanu, ”ABLV Bank” akcionāri ārkārtas sapulcē pirmdien, 26. februārī, nolēma sākt bankas pašlikvidāciju.

”ABLV Bank” pauda uzskatu, ka šādā veidā vislabāk spēs nodrošināt bankas aktīvu aizsardzību, lai norēķinātos ar visiem klientiem.

”Ņemot vērā līdz šim Latvijā notikušos maksātnespēju un likvidācijas procesus, uzskatām, ka tas ir pareizākais lēmums, kādu bija iespējams pieņemt pēc ECB paziņojuma par likvidācijas procesa uzsākšanu. Bankas finanšu stāvoklis ir teicams, tāpēc mums jārūpējas par katru klientu un viņa tiesību aizsargāšanu,” uzsvēra ”ABLV Bank” valdes priekšsēdētājs Ernests Bernis, piebilstot, ka šāds lēmums bija ļoti smags, bet šajos apstākļos visatbilstošākais.

Kredītiestāžu likums nosaka, ka kredītiestādes pašlikvidāciju veic akcionāru sapulces ievēlēts likvidators.

Tāpat ziņots, ka piektdien, 23. februārī, ECB nolēma neglābt banku un sākt likvidācijas procesu, kas jāīsteno atbilstoši Latvijas normatīvajiem aktiem.

0 Komentāru