Finanšu ministre: Šis ir solījumu pildīšanas budžets

Komentāri

Nākamā gada valsts budžeta portfelis nogādāts Saeimā.

Pirmo reizi vairāk nekā astoņus miljardus vērtais valsts maciņš un to pavadošie 57 likumprojekti tika ietilpināti nelielā zibatmiņā un parakstīti elektroniski.

Ja tas netiktu darīts, budžeta portfelī nāktos ievietot 1315 lapas un tas svērtu 6,8 kilogramus. Cerībā, ka Saeima novērtēs “gudri sagatavoto budžetu”, finanšu ministre zibatmiņu lika kastītē, kuru rotāja šaha figūriņa.

Tad budžets jau tradicionāli tika likts portfelī, kurā nākamā gada valsts svarīgākais finanšu dokuments jau 19. reizi tika nests uz parlamentu. Šoreiz Danu Reiznieci-Ozolu ceļā uz Saeimu pavadīja arī veselības ministre, jo pie Finanšu ministrijas politiķes gaidīja ar budžetu neapmierinātā mediķu arodbiedrība.

Finanšu ministre pie protestētājiem un viņu sarūpētās Zaļās nāves nepiestāja un taisnā ceļā devās pie Saeimas priekšsēdētājas. Nākamā gada budžets neesot veidots kā iepriekšējā gadā, kad papildu nauda tēriņiem rasta vienkārši ieviešot jaunu solidaritātes nodokli, – gandarīta par savu pirmo sagatavoto valsts budžetu bija finanšu ministre.

Nākamā gada budžeta prioritātes ir aizsardzība, iekšējā drošība, izglītība un veselība. Parlamenta priekšsēdētāja pauda cerību, ka tām un arī demogrāfijai atvēlētie līdzekļi parlamentā netiks samazināti.

Saeimā 2017. gada valsts budžeta projektu galīgajā lasījumā plānots pieņemt 23. novembrī, pirmais lasījums iecerēts jau 31. oktobrī.

Video

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pavisam vienkārša recepte gardām maizītēm, kas būs pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem to krāsas dēļ. Un tie, kuriem bietes negaršo, nesatraucieties, jo bietes receptē galvenokārt pilda krāsošanas funkciju un to garša maizītēs teju nav jūtama.

Lasi vēl