Finanšu ministre: Pareizi būtu izsludināt jaunu konkursu par VID vadītāja amatu

1 komentārs

Māris Skujiņš atsaucis savu pieteikumu Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektora amatam. Tā teikts paša Skujiņa paziņojumā medijiem.

“Melu kampaņas organizatori un tās tiražētāji medijos ir uzvarējuši,” tā savu atkāpšanos pamato Skujiņš, kurš par melu kampaņas indikācijām informējis arī Drošības policiju.

Medijos izskanēja informācija par Skujiņa iespējamo saistību ar skandālos iepīto uzņēmēju Māri Martinsonu. Šo informāciju sāka pārbaudīt Valsts kanceleja pirms oficiālā lēmuma pieņemšanas valdībā. Skujiņu pagājušā nedēļā VID vadītāja amatam no 19 pretendentiem izvirzīja Valsts galvenā ierēdņa Jāņa Citskovska vadītā konkursa komisija.

Uzticoties komisijas darbam, augstajam amatam Skujiņu virzīt nolēma arī finanšu ministre. Viņa LNT Ziņām atzina, ka vēl nav paspējusi noskaidrot Skujiņa atteikšanās sīkākas detaļas, tomēr izvēli respektē. Ministre saka, ka tagad būs jārīko jauns konkurss.

Dana Reizniece-Ozola
finanšu ministre, ZZS

Ar viņu pārrunāšu visus iemeslus un motivāciju, bet šobrīd daudz svarīgāk skatīties uz priekšu, es jau nākamās nedēļas laikā plānoju satikties ar Citskovska kungu un vienoties par tālākajām darbībām par nākamo konkursu. Domāju, ka pareizi jebkurā gadījumā ir sludināt jaunu konkursu, lai būtu visiem vienādi spēles noteikumi jau no paša sākuma, un, visticamāk, būtu jāizvēlas arī cita personāla atlases kompānija, kas palīdzētu Valsts kancelejai uzrunāt kandidātus, tas varētu pamainīt arī kādu pretendentu klāstu.

Ministre aicinās atlases komisijai lielāku uzmanību pievērst visu risku novērtēšanai vēl atlases procesā, pirms kandidāts ir piedāvāts ministram apstiprināšanai. Bet pagaidām dienesta vadītāja pienākumus turpina pildīt Dace Pelēkā.

1 komentārs