Finanšu ministre aicinās Pētersoni palikt valsts pārvaldē, piemēram, padomnieces statusā

Komentāri

Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektore Ināra Pētersone no amata atkāpusies, jo nesaskata perspektīvu uzlabot situāciju valsts pārvaldē.

Par to viņa otrdien, 30. maijā, informēja īpaši sasauktā brīfingā un akcentēja, ka atlūguma iesniegšana neesot saistīta ar draudiem vai psiholoģisko spiedienu. VID ģenerāldirektore skaidroja, ka patlaban valsts pārvaldē neesot komandas ar kopīgu mērķi un viņa neredzot veidu, kā iekustināt visu valsts pārvaldi tādam.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Daudzas lietas valsts pārvaldē esot bezjēdzīgas, no kurām daudzas neesot iespējams mainīt. Notiekot tikai plānošana un dažādu dokumentu kaudžu rakstīšana, nevis reālas reformas. Vairākus gadus bijuši arī solījumi par atalgojuma reformām un pārmaiņām valsts pārvaldē, tomēr tie nav realizēti. Tādējādi nevar prasīt, ka cilvēki ar augstāko izglītību atbildīgi, laipni strādās, pretī saņemot minimālo vai nedaudz lielāku atalgojumu nekā minimālais, norādīja Pētersone.

Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola pieņems Pētersones atlūgumu, bet aicinās viņu palikt valsts pārvaldē.

Pēc atkāpšanās no amata Pētersonei VID vadītājas pienākumi būs jāpilda mēnesi, savukārt Reizniece-Ozola apņēmusies šajā laikā izsludināt konkursu uz VID vadītāja amatu.

Video

 

Lasi vēl