Komentāri

Kultūras nozare iekļauj daudz dažādu jomu, kas stiepjas no filmu ražošanas, teātriem, masu medijiem un nekustamajiem īpašumiem, piemēram, muzeji. Nākamā gada budžeta projektā Kultūras ministrijai iezīmēti nedaudz virs 130 miljoniem eiro.

Jau ziņots, ka par prioritārām nākamajā gadā pasludināta aizsardzības, veselības, izglītības un iekšējā drošība, kur paredzēts būtisks finansējuma pieaugums. Taču arī kultūra nākamgad varētu saņemt par 2% vairāk nekā šogad.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pieaugums saistīts ar to, ka nākamgad darbu būs atsācis nesen rekonstruētais Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, tā aprīkošanai iedalīti teju 900 tūkstoši eiro, nepilni 300 tūkstoši būs vajadzīgi, lai segtu zemes nomas maksu, kas Rīgas domes kasē būs jāpārskaita Latvijas Nacionālajai operai un baletam, un 150 tūkstošus plānots tērēt informatīvajai telpai.

Vairāk skaties LNT Ziņu sagatavotajā sižetā!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl