Filmai “Dvēseļu putenis” norit galvenā varoņa meklēšana

4 komentāri

Jaunieši kūtri piesakās filmas ”Dvēseļu putenis” aktieru atlasei. Kinolentes veidotāji atzīst, ka bija gaidījuši lielāku atsaucību, tāpēc galvenā varoņa un citu lomu atlasei pagarināts pieteikšanās laiks.

Jaunieši Rīgas Mākslas un mediju tehnikumā ieraksta video pieteikumu filmas ”Dvēseļu putenis” aktieru atlasei.

Ekrānuzņēmumi

Pieteikšanās filmas ”Dvēseļu putenis” lomās sākās janvāra sākumā, un pašlaik ir pieteikušies aptuveni divi simti jauniešu. Ar aktieru meklēšanu nodarbojas Gunita Groša, kura atzīst, ka bija gaidījusi krietni lielāku atsaucību.

Neatklāto talantu eksperte Gunita aicina pieteikties visus 16-18 gadus vecus jauniešus, pieredzei nav nozīmes, atbilstošs talants var atklāties jebkurā cilvēkā.

Filmas veidotāji cer, ka pieteiksies vismaz tūkstotis jauniešu, jo aktieri būs nepieciešami ne tikai galvenajai lomai.

Filmai ”Dvēseļu putenis” jau vajadzēja būt gatavai 2015. gadā, taču tās tapšanu aizkavēja nozares profesionāļu domstarpības par filmas finansēšanas modeli un par to, kas veidos filmu. Tika pat nomainīts sākotnējais režisors un viņa komanda.

Filmas režisors Dzintars Dreibergs uzskata, ka lielu Latvijai nozīmīgu filmu veidošanai nepieciešams veidot atsevišķu valsts pasūtījumu un ieinteresētos filmu veidotājus atlasīt konkursa kārtībā. Režisors cer, ka ”dvēseļu putenis” veidošana sniegs pieredzi, kas būs nepieciešama citu valstiski svarīgu filmu tapšanai.

Filmas ”Dvēseļu putenis” pirmās 15 filmēšanas dienas notiks maijā, tad būs filmēšanas vasarā, ziemā un jau atkal nākamajā pavasarī. Filmas pirmizrāde iecerēta 2019. gada 11. novembrī.

4 komentāri