2 komentāri
Fiktīvi nodarbinot cilvēkus, no “Rīgas namu pārvaldnieka” izkrāpti 150 000 eiro
FOTO: LETA

Valsts policija (VP) izmeklēšanā noskaidrojusi, ka, fiktīvi nodarbinot cilvēkus, no pašvaldības uzņēmuma “Rīgas namu pārvaldnieks” izkrāpti gandrīz 150 000 eiro. Lieta šobrīd pret 12 aizdomās turētajiem nodota prokuratūrai apsūdzības uzrādīšanai.

Valsts kontrole, veicot revīziju SIA “Rīgas namu pārvaldnieks”, konstatēja, ka uzņēmumā aptuveni gada garumā laika posmā no 2014. gada marta līdz 2015. gada aprīlim, iespējams, fiktīvi tika nodarbināti divpadsmit darbinieki, kuri par faktiski neveiktiem darba pienākumiem saņēmuši darba algu. Par radušajām aizdomām Valsts kontrole vērsās Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūrā, kura par minēto faktu uzsāka kriminālprocesu un nodeva to tālākām izmeklēšanas darbībām Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldei.

Valsts policija pirmstiesas izmeklēšanas laikā ieguva pierādījumus, kas liecina par šo personu iespējamu darba pienākumu apzinātu nepildīšanu un tomēr par to saņemot algu. Tādējādi par faktiski neveiktiem darba pienākumiem personas ar viltu izkrāpušas naudas līdzekļus no pašvaldības uzņēmuma teju 150 000 eiro apmērā.

Turpinot izmeklēšanu, par notikušo policijā tika uzsākts kriminālprocess par dokumenta, zīmoga vai spiedoga viltošanu, kā arī par viltota dokumenta, zīmoga vai spiedoga realizēšanu vai izmantošanu, ja tas darīts mantkārīgā nolūkā vai ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, vai ja tas radījis būtisku kaitējumu valsts varai vai pārvaldības kārtībai.

Tāpat daļai aizdomās turēto kriminālprocess ierosināts par krāpšanu, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, un daļai aizdomās turēto kriminālprocess ierosināts pēc tā paša panta trešās daļas, proti, par krāpšanu, ja tā izdarīta lielā apmērā vai ja to izdarījusi organizēta grupa. Par minētajiem nodarījumiem personas var tikt sodītas ar brīvības atņemšanu uz laiku no diviem līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

TOP komentāri

 • SO.
  0 0 0

  SO.

  Parasti gan padarito darbu vispirms novērtē un pieņem, tad maksā, bet Riga jau ir ipaša, sevišķi daži tās kantori.
 • Rasa
  0 0 0

  Rasa

  Vel jau neviens nav notiesats. Gan jau atkalbus ka vienmer visi gali udeni, jeb mullas to lietu lidz noilgumam ka parasti. Tur aziet musu godigo nodoklu maksataju nauda un neviens nav vinu izzadzis.Tikai izkupejusi ka rita rasa saulite.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl